Блог

Друзі Доступно.UA: Робочі простори «Перемога»

Співзасновниця мережі коворкінгів «Перемога» Лара Немеш про створення безбар’єрного середовища у своїх просторах і підтримку Доступно.UA.


Що таке Перемога?

Особисто мене в цій ідеї привабила гнучкість, що дають коворкінги. Це можливість адаптувати свій графік, потреби, використання простору до ритму, що підходить тобі. Хтось любить працювати щодня з фіксованим графіком і з відповідним фіксованим робочим місцем; хтось потребує робочого простору поза домом лише час від часу для зустрічей із командою; хтось просто хоче на день змінити робочу обстановку. Коворкінг, як формат включає в себе широкий спектр можливостей для роботи — обирай і працюй. Тобто це сучасне рішення. Воно адаптоване до потреб кожної групи людей та об’єднане під однією парасолькою Перемога.


Ідея виникла в 2017 році. На той момент зі мною зв’язалася Світлана Коломієць (Немеш), з якою ми разом вчилися в бізнес-школі. Вона запропонувала створити такий простір. І цією пропозицією вона влучила на 100%, бо ще до того я придивлялась до такої можливості.
У нашій першій локації — на бульварі Шевченка — хотіли спробувати всі можливі формати і зрозуміти, що є найближчим для нас. Тому включили всі варіанти: зали для подій, для зустрічей і перемовин, окремі офіси для організацій, спільний робочий простір. Вперше ми зі Світланою обговорили створення «Перемоги» у квітні, а вже 3 липня відкрили двері для перших клієнтів.

Про всі рівні Перемог

На вибір назви вплинули кілька аспектів. По-перше, географічний. Локація, з якої все починалося, знаходилася біля площі Перемоги. Це лише наштовхнуло на ідею, а далі ми закладали глибший сенс: у наших просторах ми хочемо надихати людей на нові звершення. І тому червоною лінією в нас проходять історії успіху українців у різних сферах: від науки та мистецтва до технологічних бізнесів, як створення програмного забезпечення.
Цю ж лінію ми продовжуємо і в нашій третій локації, що відкрилась на Ярославім Валу. Там ми розповідаємо саме українців, які працювали, творили в Києві впродовж XX століття. Так ми нагадуємо про наш код українців, які в усі часи мали значний вплив на історію, технічний прогрес, і про людей, що творили ці зміни, а тепер хочемо надихати українців історіями успіху.

Про архітектурну доступність

Коли ми відкрили перший простір, нам не вистачило досвіду для розуміння того, що потрібно зробити та які речі врахувати в плані доступності. Навіть ті базові речі, що ми зробили з часом. Це я бачу з висоти 2020 року. І два уроки, що ми вивчили під час облаштування «Перемоги»:
  • набагато простіше робити локацію доступною на етапі будівництва. Якщо не виходить, то вже під час реконструкції чи ремонту. Проте робити це одразу, коли ти лише плануєш свої довготривалі “стосунки” з локацією;
  •  це може бути довгий процес. Саме так вийшло в нас. Однак не через те, що це складно та забирає багато зусиль. Наш перший коворкінг знаходився в бізнес-центрі. Тому всі зміни ми мали узгоджувати з його адміністрацією.
У 2018 році ми познайомилися з Доступно.UA, із Дмитром Щебетюком. Тоді серйозно підійшли до облаштування наших локацій, швидко сформулювали список критичних моментів і власне взялися за реалізацію.


Ми розпочали з входу, де була сходинка: облаштували до неї пандус. Коли зараз дивишся на цей пандус, то розумієш, що він мав бути там завжди. Настільки органічно вписався. Далі ти прибираєш пороги, облаштовуєш вбиральню, додаєш кілька поручнів і бачиш, як простір має інший вигляд з точки зору мобільності. Ще у вбиральні видалась одна капітальна зміна: спершу знесли стіну, а потім побудували її заново. Таким чином збільшили простір всередині для комфортного перебування людей.
Хоча це не всі елементи доступності, що ми задумували. Наприклад, нам не дозволили повністю прибрати турнікет на вході, на першому поверсі. Як на мене, це пережиток. І якщо ми говоримо про створення простору, відкритого та доступного для всіх, то він не може зустрічати вас турнікетом. У цьому питанні адміністрація зайняла тверду позицію та той максимум, що ми досягли — це прибрати одну з частин його конструкції, що дещо полегшило прохід людині на візку, але не зробило його повністю безбар’єрним.
І ті уроки, що я вивчила з першою локацією, ми застосували при відкритті «Перемоги» на Ярославім Валу.

Про локацію на ЯрВалу


Ми понад рік працювали над цією локацією: від моменту, як вперше побачили, через реконструкцію та відкриття. Ще на початку ми окреслили речі, що є для нас обов’язковими. Приміром, архітектурна безбар’єрність.
Очевидно, що все починається з входу та пандуса. Робили інклюзивні санвузли. Зараз на етапі встановлення поручнів і сповивального столика. Хоча з вбиральнею на певному етапі виник конфуз: будівельники вирішили, що облаштована кабінка має занадто великий розмір і зробили її стандартною. Нам довелось нагадати, яких розмірів вона має бути, а вони, в свою чергу, переробили. І це якась характерна історія з вбиральнями, бо на першій локації теж довелось
Через технічні особливості не вдалось реалізувати, щоб ліфт ходив із нульового поверху, з парковки. Натомість він охоплює із першого по шостий поверхи. Ми були свідомі щодо цього обмеження. Тому поставили собі за мету в решті аспектів максимально облаштувати наш простір. Звичайно, більшу частину ми зробили ще до відкриття, але зрозуміло, що коли ти хочеш стати максимально доступним, то якісь речі потрібно робити вже по ходу, після відкриття. На етапі реконструкції Дмитро поділився практичними рекомендаціями щодо доступності, а ми їх врахували. І будемо раді подальшому зворотньому зв’язку як від Доступно.UA, так і від наших відвідувачів з-поміж маломобільних груп населення.

Про теплі стосунки з Доступно.UA


Якийсь час Доступно.UA працювали в нашому просторі pro bono. Зараз мають власний офіс у «Перемозі» на Печерську. Проте для мене ніколи не поставало питання, чи допомагати організації. Це завжди “так”. Ви є одними з піонерів у закритій і незрозумілій для більшості людей темі. Адже насправді часто не вистачає людей і організацій з високим ступенем експертності та знань у сфері. Є наша взаємодія, коли Доступно.UA допомогли нам побачити, усвідомити потребу зручної інфраструктури, поліпшити наші локації. Водночас є ваш внесок у розвиток українського суспільства, як такого. І цей внесок важко переоцінити. Ми не тільки можемо допомогти, бо можливостей насправді вистачає, а хочемо та вважаємо це нормою. І принагідно закликаємо долучатись усіх, хто готовий віддавати та підтримує правильні ініціативи та проєкти, що розвивають суспільство.
#ДоступноРекомендує