Блог

На куражі

Який він? Бізнес, що руйнує стереотипи та поширює інклюзію? Той, що прагне бути безбар’єрним та доступним для всіх? Розповідаємо історію переможців нагороди #ВідкритіДвері 2020 у номінації «Бізнес» — Кураж!


Спершу Кураж відбувався на арт-заводі Платформа, де локація вже була доступною, наприклад, відсутні сходи та другий поверх — однак це було скоріш неусвідомленим везінням.


«Та ми свідомо слідкували за прикладами інклюзивного підходу в інших країнах, за їхнім толерантним відношенням до всього, і вирішили, що повинні зробити наш івент абсолютно зручним для кожного відвідувача. Так почалась тривала робота після переїзду на ВДНГ із прокладенням 120 метрів асфальту та безлічі різних дрібниць, які навіть прописані у завданнях в алгоритмах роботи технічної продюсерки та операційної директорки — щоразу перевіряти локацію на доступність та покращувати її.»


Найперший івент Куражу замислювався як тепла домашня тусовка з благодійною місією. Він пройшов на Воздвиженці, під музику, з барахолкою, фудкортом та зірковими гостями, а зібрані кошти пішли на благодійність. З того часу благодійність — невід'ємна частина цієї тусовки. Цю ідею придумала Alyona Gudkova, коли помітила, що Києву не вистачає етичного місця зустрічі вільних від упереджень людей. Місця, де кожному було б комфортно. І головне — де можна бути будь-ким.


«Окремим викликом став ліфт на ВДНГ. Перші два роки ми наймали вантажників, які допомагали потрапити на другий поверх. Та це спрацювало не для всіх: в електричних візків надто велика вага. Тож Альона придумала на свій день народження збирати кошти на ліфт замість подарунків. І коли ми зібрали близько половини суми (з 1 млн грн), Альоні в інстаграмі написала відома зірка шоу-бізнесу (вони не були знайомі навіть), яка сказала, що хоче закрити залишок суми власними коштами! Блогери та лідери думок часто долучаються до збору коштів, а більшу частину суми на асфальт виділила сама адміністрація Виставкового Центру, і це надихає».


Фото надане Куражем та зроблене позаштатними фотографами

#ДоступноРекомендує