Блог

Vapiano: бути доступним – це норма


Ресторан Vapiano у Львові особливий своєю філософією свіжості та якості, відкритою кухнею, де кожен відвідувач наче особисто бере участь у приготуванні страви. Тут хочеться побути довше, і відчути середземноморський присмак стилю життя. Ми поспілкувалися з адміністраторкою закладу Вікторією про те, чому всім закладам потрібно бути доступними та про взаємодію з відвідувачами.

Про доступність

Це наше свідоме рішення. Заклад має бути доступним. От просто має. Як кожен із нас звик до ранкового ритуалу: вмитися, почистити зуби, поснідати. Так і заклади маю звикнути до створення зручного простору.

Про взаємодію з людьми

Одного разу дівчина на візку запитала дозволу зайти в заклад. Чим поставила нас у глухий кут. Виявилося, з нею траплялися випадки, коли їй не дозволяли увійти до кафе, так званого, «вищого» класу. Для нас такі ситуації – це дикість. Ми звикли пропонувати свою допомогу клієнтам, а не проганяти їх. Приміром, у нашому закладі діє система самообслуговування. Натомість людині з маломобільних груп населення офіціант запропонує донести їжу до столу.

Ми не реагуємо якось особливо на людей з інвалідністю. Є людяність, коректна поведінка, здоровий глузд. Розуміємо, що на людей не треба «кидатися». Наприклад, незрячих людей не хапати за руки. Ще за місяць до відкриття провели тренінг для персоналу про допомогу людям з інвалідністю. А зараз повторюємо приблизно раз на півроку. Важливо ділитися досвідом. Особливо з новими працівниками. Це основа, на якій лежить наша взаємодія з усіма людьми.

Що вже зробили

Маємо дитячу кімнату, де на вихідних працюють аніматори. Вона розташована таким чином, що батьки бачать дитину. Тож так виходить, що й батьки відпочивають, і дитина гуляє.


У кімнаті дітям є чим зайнятись: книги, майстер класи, мультики, ігри. У нас також є кімната матері та дитини зі сповивальним столиком, підгузками, серветками тощо.


В закладі є столики різної висоти. Низьких столиків багато, за ними зручно сидіти батькам з маленькими дітками чи людині, яка пересувається на візку. Зі всіх низьких зараз є один стіл, який ще ширший за інші, він спеціальний, якщо людина, яка пересувається на візку, то їй буде за ним максимально комфортно. У планах у нас зміна інтер'єру залу, тому ми плануємо розширювати нашу доступність.


У нас бували різні заходи в закладі, на яких була присутня велика кількість людей з інвалідністю, власне, які на візках пересуваються. Наприклад, нещодавно Група активної реабілітації проводила одну зі своїх подій у Vapiano. Ми готові приймати людей з інвалідністю, створювати для всіх зручні умови.


Ми також дружні до відвідувачів із тваринами. І переконані, що немає меж досконалості. Ми однозначно будемо змінюватися, і лише в найкращу сторону.


Доступність – це...

Комфорт. Відчуття зручності. Коли нічого не каже, що ти зайвий. Доступність, персонал, ставлення. Коли є вибір: зайти чи вийти. Самостійно та будь-якої хвилини. Це впевненість, що все буде швидко, свіжо, смачно. Це відкритість. Ми завжди відкриті до чогось нового.
Інформаційна довідка:

2016 року у Vapiano стався інцидент, коли офіціант вивів із закладу людину із ДЦП, яка здалася йому підозрілою. Наступного дня адміністрація закладу вибачилася за такі дії офіціанта.

Цей випадок став поворотним і змінив ставлення адміністрації до людей. Відбулися зміни в керівництві закладу та персоналу. Відтоді для персоналу постійно проводять тренінги.

Багато людей з інвалідністю відвідують заклад і таких інцидентів ніколи не траплялося. А 2018 року Vapiano отримав нагороду [Відкриті двері] від Доступно.UA, як визнання того, що вони рухаються в правильному напрямку.

#ДоступноРекомендує