Блог

На рівних та працевлаштування людей з інвалідністю

На рівних та працевлаштування людей з інвалідністю

Одвічне запитання: як збільшити кількість працевлаштованих людей з інвалідністю? Знає проєкт На рівних / On equals


Соціологічне дослідження, платформа-сайт з вакансіями та корисною інформацією і серія відео про досвід працевлаштування людей з інвалідністю — такими будуть результати проєкту “На рівних”.


Заснували його соціологиня София Лавренюк та продюсерка кіно Zlata Efimenko: “Ми поєднали свої сильні сторони задля вирішення і підняття питання працевлаштування людей з інвалідністю. Це кроссекторальний проєкт, який поєднує як аудіовізуальну, так і соціальну сферу”.


Зараз триває активна фаза розробки інклюзивної платформи з вакансіями: “Ми вже спілкувалися з деякими великими компаніями, з центром зайнятості та отримуємо зацікавлені відгуки. І, що важливо, це не лише технічні вакансії чи робота в call-центрах, а й загалом усі професії”, — діляться засновниці.


Фото Polina Tankilevitch: Pexels


Проєкт вже має свою історію успіху, адже один із респондентів опитування тепер працює teamlead-ом у розробці сайту.


“На рівних” має стати насамперед інструментом, як і для тих, хто шукає роботу, так і для роботодавців. Дівчата розповідають: “На вулицях, в університеті, на роботі суспільство майже не бачить людей з інвалідністю. Через бар'єри в архітектурі та у сприйнятті людей. Дуже часто самі люди бояться виходити на вулиці через тиск стереотипів. Платформу та відеоролики ми створюємо і задля того, щоб люди не боялись говорити про себе та свій досвід, а інші, менш мотивовані, дізнались чужі історії та стали рішучішими.


Трапляється й таке, що у компаніях є доступна інфраструктура, вбиральні, фінансування, відкриті вакансії. Але водночас у них присутнє дуже велике переживання того, як люди в колективі будуть між собою взаємодіяти. І наше соціологічне дослідження якраз направлене на те, щоб визначити, яку роль відіграє корпоративна культура у створенні інклюзивних умов працевлаштування. Тому глобально проєкт про те, що у головах людей. І ми дійсно хочемо знаходити нові варіанти вирішення і підняття цього питання”.


Чекаєте на запуск платформи? Будете користуватись таким сайтом?

Новини