Блог

Небезпечно для життя: забудовники, ДБН, травмування дітей. Як це пов'язано?

У Рівному вже троє дітей постраждали через порушення державних будівельних норм недобросовісним забудовником.


Тут і далі — фотоматеріали Четверта влада.


  • У травні 2019 року на вулиці Чорновола, поруч із ЖК «Набережний квартал», автівка збила дворічну дитину.
  • Липень 2020 року. Вулиця Соборна, ЖК «Шоколад». Також ДТП із дитиною. Цього разу постраждав дворічний хлопчик.
  • Серпень 2020 року. Вулиця Небесної Сотні, «ЖК Ріверсайд». Автомобіль наїхав на семирічну дитину.

Окрім того, що постраждали діти, що об'єднує всі вказані випадки? Один забудовник і одна причина — відсутність або архітектурна недоступність прибудинкової території, що є порушенням чинних державних будівельних норм.


Згідно проєкту ЖК на вулиці Чорновола, прохід до дитячого майданчику мав бути безбар'єрним — просто з другого поверху будинку. Саме такий варіант спонукав людей купувати там житло. Майданчик залишився на рівні другого поверху, але вхід до нього забудовник зробив із вулиці — через недоступні металеві сходи. Це зводить можливість самостійного потрапляння батьків із дітьми та дитячими візочками майже до нуля. Інший майданчик, доступний, чи облаштована прибудинкова територія для прогулянок батьків із дітьми відсутня.


Прибудинкова територія, зона відпочинку, ландшафтний дизайн та облаштована набережна. Це обіцяв проєкт будинку на вулиці Небесної Сотні. Чи співпадає це з реальністю? Ні, нічого з вказаного поруч із будинком немає. І з 2017 року жителі очікують на облаштування території.Облаштування прибудинкової території – це відповідальність забудовника. Зробити це він мав ще до початку будівництва. Забудовник же порушив ДБНи, і як бачимо, робить це послідовно, як мінімум, у трьох своїх житлових комплексах.
І травмування дітей є наслідком його дій.

Люди бідкаються. А що робить влада? За звичкою розводить руками. Прибудинкова територія не входить до списку речей, що може контролювати міська влада. Її облаштування — на совісті забудовника, а якщо він не дотримується норм, то вдіяти з цим нічого не можуть. «Дозволи роздають із Києва»(с), а з механізмів контролю за дотриманням ДБН досі немає.Це лише один забудовник у одному місті. Його діяльність і наслідки. Є випадки, що стануть в один ряд із ним, інші спростують. Проте ми маємо ще одне нагадування, що попри наявність ДБНів, їхнє дотримання залишається одним із варіантів, а не обов'язком. Це залишає простір для маніпуляцій, коли забудовник вирішує змінити проєкт у ході будівництва. І поки влада не підсилить будівельні норми механізмом за їх дотриманням, ми будемо отримувати ось такі неприємні новини.

І, звичайно, будьте уважні під час вибору забудовника.


Матеріал створили за підтримки

Європейського фонду за демократію.Сподобалась стаття – підтримай проєкт :)

Новини