Блог

Urban Music Hall

Одеський Urban Music Hall - одна з небагатьох доступних концертних зал в Україні. ДоступноUA відвідали та поспілкувалася з командою Urban Music Hall про безбар'єрність та залучення людей з інвалідністю.

Про ідею Urban Music Hall.
Засновник та команда менеджерів замислювали Urban Music Hall як концертний зал для камерної музики трьох напрямків: класика, джаз й етно. Зала мала чітку концепцію діяльності, але з перших місяців роботи вони зрозуміли, що не втримаються в рамках ідеї. Сьогодні Урбан – не лише про музику, а про мистецтво загалом: про кіно, про освіту, про танець, про відпочинок та про культуру.
Про доступність.
Коли створювали проект, питання, чи робити локацію доступною просто не стояло. Доступність заклали на стадії розробки. Імпакт-інвестор Урбана, Артур Гойхман, народився і виріс в Одесі. Він вже давно громадянин Німеччини. Проте його часто цитують, коли мова заходить на цю тему: «Так повинна робити будь-яка розсудлива людина. На Заході нічого не проектуватимуть без урахування зручностей для всіх. Не тільки під себе. Люди з інвалідністю, батьки з дітьми, літні люди. Всі. Це питання культури».Про залучення людей з інвалідністю.
На певному етапі роботи команда Urban'у почала близько спілкуватися з деякими з людей з інвалідністю. Ця комунікація показала, що роблять не так, а в чому їхня сильна сторона. Це допомогло зробити важливий висновок, що недостатньо побудувати доступний зал, створити якісний контент і зробити заходи безкоштовними для людей з інвалідністю. До зали треба якось доїхати. Команда зрозуміла, що виходить за рамки Урбана, в соціальне поле, і там на них чекає сувора українська дійсність. З часом створили громадську організацію «Культурна реновація». «Інклюзія зближує» - одне з кредо команди. І, звичайно, вони хочуть, щоб доступність була нормою на підсвідомому рівні.
Про фінансову сторону.
На даному етапі проект не самоокупний, але команда за рік зробила серйозну роботу. Це привело їх до гарних результатів і надії на те, що це можливо в майбутньому. Мають кілька постійних партнерів, які поділяють їхні цінності та світогляд. І залучають їх, тільки коли мова йде про великі події.

Нещодавно команда Urban`у запустила свій перший проект «16 концертів для людей з інвалідністю» на краудфандінговій платформі «Моє місто». До цього знаходили та забезпечували трансфер для людей з інвалідністю до концертної зали самі.
Про взаємодію з владою.
«Підтримки влади ми ніколи не шукали, цей проект про інше. Якщо влада нас не помічає, то нам нічого їй сказати. Наш діалог рано чи пізно відбудеться. Бувають смішні ситуації. Наприклад, з нами виходять на контакт, аби показати нашу залу гостям зі східних регіонів. Людям на візках і представникам державних органів. Вони нам ніяк не допомагали, але показувати нас їм хочеться. В цьому щось є», – розкала Олена Борішполець, директор з PR.


Про зв'язок з аудиторією.
«Ми постійно перебуваємо на зв'язку і в контакті з нашим глядачем. Зворотній зв'язок дуже важливий. Тільки за його допомогою можна поліпшити сервіс, оптимізувати адміністрування і розвиватися зсередини. Ми максимально відкритий проект, до нас можна запросто прийти в гості в офіс, поговорити про життя, поскаржитися нам в соцмережах на нас же –ми тільки за. Отримуємо з цього досвід і користь. Аби завтра зробити все ще краще».
Про майбутнє.
Планів у команди стільки, що іноді вони бояться самі себе і своїх фантазій. Попереду фестивалі джазової та класичної музики, форум з інклюзії, серії музичних майстер-класів, проекти з комунікації в музичному світі, круті концерти і багато-багато улюбленої роботи.

Олена Олійник

відвідувачка

Urban Music Hall


«Дуже класно, що є такі заклади, як Urban Music Hall. Для них універсальний дизайн – не якесь незрозуміле й пусте словосполучення. Urban дбає про власну доступність, ще й виходить за межі свого простору – забезпечує трансфер для людей з інвалідністю від будинку до концертної зали. Все продумано до дрібниць. Іншого настільки доступного закладу в Одесі немає».
#ДоступноРекомендує