Блог

Celentano Ristorante: доступні від початку, а далі - ще більше


У Celentano постійно атмосфера тепла та затишку. Там багато дітей. Нагадує клаптик Італії в центрі Львова. Заклад працює з травня 2019 року, та відкривався вже зручним і доступним для всіх. Із директоркою закладу Наталією ми поспілкувалися про доступність, про відвідувачів з інвалідністю та чому всі заклади мають бути безбарє'рними та комфортними.

Про доступність

Доступність – це перш за все комфорт. Зручний вхід, стіл, чиста та облаштована вбиральня, достатньо простору. По суті, це базові речі. Від тебе не вимагають захмарних речей. Зроби свій заклад зручним ним для людей - і буде тобі щастя. Без комфорту яка ж це доступність?

Ми більше сімейний заклад. Тому частіше приходять відвідувачів з маленькими дітьми. Проте бувають і люди з інвалідністю. Коли до нас приходять молоді батьки, ми не хочемо, щоб у них боліла голова: де поміняти підгузник дитині, погодувати її та залишити візочок. Ми маємо облаштовану кімнату «матері та дитини» та паркінг для візочків. Бувають дні, коли молоді мами приходять компаніями по 5 мам з візочками, і нам треба їх прийняти, щоб вони комфортно провели час.

Є дві ігрові кімнати: в одній працює аніматор, який доглядає дітей, грає з ними, малює. Це не безкоштовно, але гроші невеликі. В іншій кімнаті самі батьки можуть стежити за дітьми самостійно та перебувати з ними там.

Про взаємодію з людьми

Наших працівників навчаємо так, щоб кожен з них міг допомогти у будь якій ситуації гостю. Коли до нас приходить людина з інвалідністю, персонал реагує без драматизму. Всі ми люди. Перш за все ми в них бачимо особистість і хочемо, щоб людині було комфортно в нашому закладі. Персонал намагається підшукати максимально зручне місце, щоб зручно було під'їхати до столика, висота столика була зручною, робить все для того, аби людина почувала себе тут комфортно. Це наші гості, відвідувачі, яких ми поважаємо та цінуємо. Хочемо бути дружніми до всіх.

Коли до нас приходить людина з інвалідністю, персонал реагує без драматизму. Всі ми люди. Перш за все ми в них бачимо особистість.

— директорка Celentano Restorante

Про плани на майбутнє

Ми збираємось по максимуму розвивати доступність в наших закладах. Будемо бачити, як нам буде це вдаватись. На жаль, на другий поверх у нас немає ніякого підйомника, і зараз думаємо, як це змінити.


Ми маємо крамницю в закладі. Проте зараз ми збираємося прибрати її, а натомість облаштувати більше простору. На вихідних дуже багато гостей, і шкода, коли ми не можемо запропонувати місце. Особливо незручно, коли приходять зовсім з крихітними дітками, місця нема, і ти дійсно не маєш куди посадити цих людей. Відчуваєш себе не комфортно перед ними, дуже шкода, що людям доводиться очікувати. Тому ми вирішили, що замість крамниці будуть додаткові столики. Хочеться, щоб всім було добре.


Юлія Карбунарова

Доступно.UA зі Львова


Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію.


Сподобалась стаття - підтримай нас


Картка Приватбанку – 5168 7551 0974 8240 (оформлена на Дмитра Щебетюка);

Наш рахунок: Громадська організація "Доступно.ЮА", IBAN: UA563807750000026004056138125;

#ДоступноРекомендує