Блог

Київрада призначила уповноважено з прав людей з інвалідінстю

Київрада призначила уповноважено з прав людей з інвалідінстю

Breaking news! Київрада підтримала призначення Леся Петрівська Уповноваженою з прав людей з інвалідністю. За це проголосували 99 депутатів.
Київ — перше з українських міст, яке ввело таку посаду. Омбудсмен забезпечуватиме здійснення Київрадою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю.

Що відомо про Леся Петрівська?


  • Їй 34 роки, 16 з них вона працює перекладачем жестової мови виконавчого апарату центрального правління УТОГ, останні кілька років займалась перекладом на жестову мову на телеканалах "Прямий" та "UA:Київ".

  • Пів року тому стала співзасновницею громадської організації "Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови".

  • Восени 2020 балотувалась до Київської міської ради від партії Удар у Деснянському районі з програмою інклюзивної просвіти, сервісом наданням онлайн перекладу жестової мови через відеозв’язок та створенням безбар'єрного простору для маломобільних груп населення. Відтоді вона депутатка Київської міської ради та членкиня комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики.

  • Батьки Лесі мають інвалідність, тому за словами кандидатки вона "знає про потреби, права й турботи таких людей чимало" і прагне "допомогти одразу багатьом людям з інвалідністю зробити Київ доступним і безпечним містом".


Що очікуєте на цій посаді від Уповноваженої?

Новини