Форум інлюзивності

Нагорода [відкриті двері]
Форум інклюзивності має на меті зібрати представників влади, бізнесу та громадянського суспільства для створення простору, доступного кожному.

І нагадати, що 3 грудня, Міжнародний день людей з інвалідністю, – це не свято, а день коли ще раз, ще голосніше, потрібно нагадати суспільству про права людей з інвалідністю.
2 грудня 2018 року в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбувся Форум інклюзивності. Другий рік поспіль Доступно.UA організовує Форум в Києві. Подію розпочав виступ Дмитра Щебетюка, який розповів про свій шлях від травми до співзаснування правозахисної ініціативи та громадської діяльності.
Батьки з дитячими візками – одна з найчисленніших груп серед маломобільного населення. Чому їх досі сприймають "іншими" серед маломобільних груп? Чи враховують їхні права на рівні з усіма? Про це поділилася Ольга Мирцало, засновниця ініціативи «Київ дружній до батьків і малюків – Kyiv Baby/ Parents Friendly Places»
Засновник платформи «Тепле місто» Юрій Филюк розповів як налагодити ефективну про взаємодію між владою, бізнесом та місцевою громадою та роль «Теплого міста» в цьому як платформи для створення можливостей та суспільних трансформацій. Також Юрій поділився планами щодо розповсюдження такої тенденції всією країною та за її межами.
Тисячі воїнів стали на захист країни, починаючи з 2014 року. Після повернення з фронту ми не можемо залишати їх наодинці з їхніми проблемами. Соціальними, психологічними, юридичними. Про діяльність першого в Україні відкритого простору для ветеранів Veteran Hub розповіла його засновниця Івона Костина.
Крутиш педалі, тримаєш рівновагу, гальмуєш. Повторювати до повного засвоєння. Повсякденне життя з велосипедом в місті виглядає просто. Проте це не так. Організатор 10-го велофоруму Володимир Радевич поділився досвідом Івано-Франківська в організації та розвитку велоспільноти в місті та секретами як перетворити ваше місто на велостолицю.

Експерт з архітектурної доступності Володимир Висоцький провів інтерактив з безбар'єрності, де кожен учасник відчув себе градоначальником. Завданням для груп учасників було створити графічний план власного міста чи його частини, головним критерієм якого буде – інклюзивність та зручність для всіх.
Головною подією дня стало вручення нагороди [відкриті двері] від Доступно.UA. Це нагорода за доступність локацій для маломобільних груп населення. Серед номінацій – нагороди для представників бізнес сфери, публічних просторів та громадських ініціатив, направлених на поширення ідеї безбар'єрності.
Переможців визначило журі, до складу якого увійшли: Соломія Вітвіцька, Уляна Пчолкіна, Віталій Пчолкін, Юлія Ресенчук, Ольга Мирцало та Володимир Висоцький. 14 локацій та ініціатив отримали нагороду від Доступно.UA. Серед переможців були й спеціальні номінації, такі як «Мій простір» чи «Соціально відповідальна мережа».
Photocredits: Валентин Кузан, Анастасія Аболєшева, Олександр Гончаров
All photo and video materials belong to their owners and are used for demonstration purposes only. Please do not use them in commercial projects.