БЛОГ

Іван Космина: інвалідність — не кінець життя і не перешкода для мотомандрівок

Чоловік, який користується кріслом колісним знаходиться на горі. До крісла колісного прикріплений прапор із написом "інвалідність не кінець життя"

Іван Космина — активіст та депутат Гусятинської об’єднаної територіальної громади минулого скликання. Він написав книгу, прибуток від якої планує перетворити на втілення мрії — Іван хоче трансформувати свій мотоцикл та катати на ньому дітей з інвалідністю.

Ми поговорили з ним про сюжет книги та впевненість у тому, що люди з інвалідністю не мають сидіти в чотирьох стінах.

Про що книга

«Живи» — це книга з романтичним сюжетом. Головний герой Януш має інвалідність. Він потрапив у лікарню, де відбулося знайомство з дівчиною на ім’я Єлизавета. Ця зустріч змінила його, дала нове відчуття життя і надихнула рухатися вперед.

Герой знайшов справу, через яку він міг бути корисним для своєї громади й докладав максимум зусиль, щоб реалізувати місцеві проєкти. Він не хотів, щоб у ньому бачили «нещасного інваліда, який ні на що не здатний».

Та на деякий час їхні шляхи розійшлися. Дівчина поїхала вчитися та працювати за кордон. Вони довго не бачились, аж поки Януш не отримав повідомлення, на яке довго чекав. «Збираюсь в Україну» написала Єлизавета.

Чи змінить щось зустріч після довгої розлуки? Чи підуть вони на побачення? Чи вважає дівчина, що Януш для неї не просто друг? Це головна інтрига книги. 

Чому саме такий сюжет

Це коротка історія про те, як я бачу людей з інвалідністю в нашій країні: позитивними, усміхненими та повними енергії. 

Це книга про мрії і кохання. Про впертість і наполегливість.

Я також розповідаю, що в житті людини, яка пересувається кріслом колісним, бувають різні моменти. Наприклад, доводиться справлятися з непередбачуваними ситуаціями, пов’язаними із сечоприймачем, коли ти випадково можеш зачепити катетер. Ще один приклад — приємну прогулянку містом можуть зіпсувати тротуар з вибоїнами та відсутність понижень.

На що підуть кошти від продажу книги

Книга доступна в електронному варіанті вона коштує 90 гривень. З кожного продажу я віддаю 20 гривень на ЗСУ — на ремонт мотоциклів для наших захисників. А 70 гривень підуть на трансформацію мого мотоцикла — у планах катати на ньому дітей та молодь з інвалідністю.

Спочатку я протестую мотоцикл на собі. А потім робитиму все для того, щоб вони змогли відчути ту жагу до подорожей, романтики та пригод, яку відчув я. Коли ти їдеш саме на мотоциклі, то найкраще відчуваєш природу, небо, сонце і свободу.

Як отримати книгу? Ви можете написати мені в Facebook в особисті повідомлення.

Про здійснення мрій

Коли я почав збирати цей мотоцикл, мені подзвонив мій товариш-байкер і сказав, що завітає до мене. Він попередив, що буде не сам, але я і подумати не міг, що почую на дворі гул від 12-ти мотоциклів, на яких приїдуть 17-ро людей (сміється). Це було дуже приємно, усі емоції важко передати словами.

А потім я в інтереті побачив історію хлопчика з аутизмом, який обожнював мотоциклістів. Його близькі створили в соцмережах подію, щоб запросити байкерів на святкування дня народження дитини. Понад три сотні байкерів відгукнулися на запрошення і приїхали до будинку десятирічного хлопчика.

Я розумію, що не назбираю таку велику кількість байкерів. Але думаю, що й один мотоцикл може подарувати цікаві враження для дітей, які користуються кріслом колісним. Це моя мета.

Інвалідність — не перешкода для мандрівок

У 2023 році я разом із друзями здійснив мотопробіг — прямував зі свого села Вільхівчик (Гусятинська громада, Тернопільська обл.) у Карпати. Я впевнений, що люди з інвалідністю не повинні сидіти в чотирьох стінах. Вони мають розвиватися і йти вперед до своїх мрій.

Хочу показати суспільству, що інвалідність — не кінець життя і не перешкода для мотомандрівок.

Після нападу московитів на Україну кількість людей з інвалідністю в нашій державі збільшується шаленими темпами. Це і військові, і цивільне населення, і діти. Наше завдання зробити все для того, щоб ці люди не відчували дискримінації за ознакою інвалідності, яка часто робить людей безпорадними та заважає їм стати активними членами суспільства.

Сподобалась стаття? Підтримайте нас, щоб таких матеріалів з’явилось ще більше.

Найменування отримувача: ГО ДОСТУПНО.ЮА
Код отримувача: 41769847
Рахунок отримувача: UA373052990000026009046710358
Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

💚 Наша сторінка на Buy Me a Coffee.

💚 Або станьте нашим патроном.

Scroll to Top