#ДоступноБлог
Світ малечі стає інклюзивнішим!
До лінійки Barbie Fashionistas компанії Mattel завітала (перша у світі!) лялька з афроамериканськими кучерями на візку та лялька з ногою-протезом.
Із 2016 року лінійка Barbie Fashionistas є лідером за розмаїттям та інклюзивністю. Ця лінійка охоплює понад 100 ляльок Барбі та Кена. Тут ви знайдете 7 типів фігури, 11 відтінків шкіри та 28 зачісок. А в лютому компанія повідомила, що цьогоріч з'являться ще нові ляльки. Зокрема вони матимуть нову текстуру волосся та реалістичніші пропорції (менші груди, не надто тонка талія, більш окреслені руки, менший зріст). Однак світ особливо чекав на дві ляльки – Barbie Fashionistas Doll #133 Brunette with Rolling Wheelchair and Ramp і Barbie Fashionistas Doll #121 Brunette Hair and Prosthetic Leg.
Вони дарують усмішку навіть дорослим!
Для компанії Mattel це вже не перший крок до інклюзивності. У 90-х уже можна було придбати ляльку Бекі (Becky Barbie) на візку. Однак її виробництво було припинено. Можлива причина? Будиночок мрії Барбі (Barbie Dreamhouse) не був доступним для Бекі. Через розміри візка вона не могла потрапити всередину.
Користувачі соцмереж уже позитивно зауважили, що візок нової ляльки – без держалець. Це елемент, завдяки якому візок не нагадує лікаряний, а також з'являються нотки стилю casual. Отже, плюси:
візок
пандус, який підходить для Будиночка мрії Барбі
Пандус продається разом з лялькою
афроамериканська зовнішність
лінійка Barbie Fashionistas
Саме ця лінійка демонструє, що персонаж цікавиться модою. А візок відходить на другий план
кожна лялька виглядає інакше
Тепер більше дівчат бачитимуть у ляльках себе. А може навіть скажуть: "Це ж я!"
А втім, це ще не все! Створити ці ляльки компанію Mattel надихнули справжні дівчата на візках. Для розробки візка компанія співпрацювала зі своїми партнерами в дитячій лікарні UCLA Mattel Children's Hospital і фахівцями в цій галузі. Джерелом натхнення для команди також була канадська організація Starlight Children's Foundation. Уже понад 30 років вона працює над поліпшенням життя тяжкохворих дітей та їхніх сімей. Частину коштів від продажу ляльки компанія Mattel і магазин Toys "R" Us передадуть організації Starlight Children's Foundation Canada до 31 грудня 2019 року.

Ця лінійка – наймасштабніше відображення розмаїття за всю історії бренда. А ще – "подарунок" Барбі. Нагадаємо: їй виповнюється 60.
Тим часом уже з'явилася відеогра Super Wheelchair Mario. У цій грі Маріо їздить на візку. Тут він не виконує певних стрибків, а рівні та перешкоди дещо адаптовано. Загалом історія залишається схожою на оригінальну. Врятувати принцесу? Жодних проблем!
Серіал "Сімпсони" (The Simpsons) також став більш дружнім до людей на візках. У перших сезонах можна було побачити бордюри. А у вісімнадцятому, наприклад, уже видно, що Барт їде по переходах із пониженнями. Ага, світ стає інклюзивним і доступним для всіх, навіть у мультах!
Aмериканська мережа магазинів Target запропонувала креативні костюми на Гелоувін (Halloween) для дітей на візках. Наразі є такі варіанти:
- Boys' Adaptive Pirate Halloween Costume (пірат зі своїм кораблем!)
- Girls' Adaptive Princess Halloween Costume (принцеса із власною каретою!)

А для дітей із сенсорними порушеннями є варіанти костюмів із пласкими (розпошивальними) швами та без бирок:
- Kids' Plush Adaptive Shark Halloween Costume (так, це акула! Зубки – на місці, але вона дуже лагідна!)
- Toddler Plush Adaptive Unicorn Halloween Costume (єдиноріг – бажання здійснюються!)
А чи комфортно всім українським малятам в їхньому світі? Адже дитинство – для всіх. Іграшки та розваги – навчання. А сприймати інакшість також потрібно вчитися, і саме з раннього віку. Усе це залежатиме від кожного з нас. Долучайтеся! Як саме? Як до душі вам!
P.S. Якщо ви фанат американського науково-фантастичного серіалу «Дивні дива» (Stranger Things) від Netflix, то, можливо, помітили один цікавий момент. У першій серії нового сезону Ненсі поспішає на роботу й забігає у приміщення редакції по пандусу! Нагадаємо, що події серіалу розгортаються у 80-х роках. Чи був пандус там 30 років тому? Ми не знаємо, але нам він сподобався :)
Сподобалася стаття? Поділися з друзями!