Мачу Пікчу став доступним
для людей на візках

Місто інків Мачу Пікчу існує близько 600 років. Проте лише кілька місяців тому воно стало доступним для людей на візках.
Це сталося завдяки двох друзям-чилійцям Альваро Сільберстейну та Каміло Наварро, які заснували туристичну компанію Wheel the World та запровадили перший тур на візках до історичної пам'ятки в Перу, яка вважається одним з див світу. Один із засновників — Альваро — користувач інвалідного візка. Тому на собі знає, що таке долати недоступність.

Для підйому до міста інків вони використовують спеціальний візок, що здатний долати перешкоди на шляху. Візок придбали після розгортання кампанії зі збору коштів в Інтернеті. Такий візок є дуже дорогим і його ціна — це те, що утримує багатьох людей від відвідин одного з казкових місць планети. Таким чином, людям на візках немає потреби купувати власний спеціальний візок.

«Доступність не завжди означає інклюзивність, — заявляє Наварро. — У світі живе мільярд людей з інвалідністю. І не існує жодної туристичної компанії, яка б надавала їм послуги. Нам телефонують з національних парків, щоб ми приїхали та вивчили їхню місцевість. Але часто з різних причин в таких місцях не побудуєш пандус. Як мінімум, за короткий проміжок часу. Доступність передбачає креативний підхід».
Наразі чотириденний тур до Мачу Пікчу від Wheel the World коштує $ 1500, що включає облаштоване місце для проживання. Така ціна знаходиться на тому самому рівні, що й тури до міста інків для людей без інвалідності.

Що стосується самого візка, то він розроблений з одним колесом та двома довгими ручками. Через що схожий на тачку. Вироблений з легких металів, і не важкий. Єдина перепона — людина з інвалідністю не може ним керувати самостійно. Тож потребує компаньйона в подорожі для допомоги в подоланні особливо складних ділянок.

Також Наварро заявив, що їхня робота далека від закінчення. Для глухих та незрячих туристів необхідно створювати власні елементи доступності. Туристичні компанії цього не розуміють. Тож часто змішують всі інвалідності разом, вважаючи, що всі люди потребують однакової доступності. Наразі Wheel the World здійснює туристичні тури до Чилі, Мексики та Перу.
Фото належать проекту Wheel the World