БЛОГ

Маріуполь у «Тостері»: кращий, ніж нам розповідають!

Нещодавно наша команда завітала до міста з рейтингом доступності «Тостер» і ми готові поділитися першими враженнями після його моніторингу.

Маріуполь це не лише заводи та сумнівний рівень екології. Це досить неординарне місто, що поєднує в собі стару частину, індустріальну та море. Звичайно, де б ви не були море залишається найдоступнішою частиною. Водночас у Маріуполі подбали й про доступ до нього. Так у місті облаштували пляж Санта-Барбара: доступ до нього, вбиральню та роздягальню для людей з інвалідністю.

Цікава ситуація з тактильною плиткою на переходах. По-перше, приблизно на половині з них замість попереджувальної тактильної плитки встановили направляючу. Невеликий лікнеп: у різний тактильний малюнок, відтак різні функції та вони “говорять” незрячим різні речі. По-друге, в Маріуполі є два способи її встановлення: правильний і красивий. І якщо з правильним усе зрозуміло, то красивий полягає в відході від норм її встановлення на користь візуального вигляду. Відхід від користі до краси — сумнівне рішення. Ми мали можливість поговорити з представниками місцевого департаменту благоустрою. Нас запевнили, що вже взяли це до уваги та перероблять. Звичайно, після слів хотілось би побачити дії.

Маріуполь приємно дивує громадським транспортом. За час у місті я побачив лише чотири маршрутки, решта — муніципальний низькопідлоговий транспорт. Візуальне враження підтверджує інформація з міської ради: із 197 автобусів і тролейбусів на балансі міста 189 одиниць є низькопідлоговими. Як розповів Володимир, місцевий активіст, з яким ми познайомились у місті, низькопідлоговий транспорт покриває місто, щоб можна було комфортно доїхати ледь не до будь-якої точки.

А якщо з ним виникнуть складнощі, то працює соціальне таксі. Можливості поки не відповідають великому запиту: наразі людина може скористатись ним двічі на місяць. У планах закупити ще одну машину.

Нам розповіли, що більшість змін у міст прийшли завдяки роботі донорських проєктів, громадських організацій, інвесторів тощо. Однією з таких речей є додаток «Доступний Маріуполь», що розробили місцеві ІТ-спеціалісти. Через додаток можна отримати адміністративні та соціальні послуги, записати дитину в чергу в дитсадок або школу, пошук найближчих зупинок транспорту, аптек, закладів харчування тощо. І також додаток адаптували для людей з інвалідністю.

Люди, які переїхали сюди після початку війни розповіли, що це стало зовсім інше місто. Почали з’являтись простори, що об’єднують громаду та є зручними. Молодь залучають до його життя. Місто рухається та ми б хотіли, щоб воно продовжувало це й надалі. А зі свого боку ми незабаром розповімо, як високо Маріуполь стрибнув у нашому рейтингу доступності міст «Тостер».

Перевірка Маріуполя на архітектурну доступність стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Перевірку підготовано ГО «Доступно.UA» в рамках ініціативи «Рейтинг доступності міст «Тостер», що впроваджується за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію.

Scroll to Top