БЛОГ

Олександр Терен — зміни, до яких призводить війна (відео)

Ветерани та ветеранки з важкими травмами повертаються до цивільного життя. Що далі?

Війна змінює їхнє буття. З’являється гіперопіка від рідних. Чорно-біле сприйняття світу. Відчуття безсилля. Тривожні думки про те, як заново знайти себе в суспільстві.

Переживати це самотужки не варто. Є фахові спеціалісти, які можуть повернути людину до нормального стану. Це практикуючі психологи, чия допомога — частина реабілітації військовослужбовців. Вони підказують, як впоратися із незрозумілими емоціями та вчать адаптуватися до нового життя.

Можна самостійно звертатись за допомогою, або спробувати групову терапію. Спілкування з ветеранами та ветеранками зі схожим досвідом також мотивує та дає корисні підказки.

«Головний інсайт — це те, що я насправді все можу зробити сам», — говорить Олександра Будько з позивним «Терен». Він солдат, головний сержант взводу вогневої підтримки ІІ стрілецької роти 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ ЗСУ (в/ч А4599). Влітку, коли йшли бої на Ізюмському напрямку, «Терен» отримав важке поранення. Олександру ампутували обидві ноги.

Дивіться третє відео із серії про реабілітацію ветеранів «Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність».

Цей матеріал було підготовлено в рамках проєкту, що проводиться завдяки Програмі реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.

Scroll to Top