БЛОГ

Ольга Бенда. Життя з протезом. Частина друга (відео)

Ампутація кінцівки. Терпіння. Тренування. Марафон.

Ольга Бенда — солдатка, старша кухарка 1-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ЗСУ (в/ч А2167). Отримала важку травму на війні, їй ампутували ліву ногу.

«Навчитися стояти на одній нозі. Тримати рівновагу. Займатися з психологами. Виконувати фізичні вправи», — розповідає про свій шлях відновлення Ольга. Після цього вона почала тренуватися на біговому протезі і пройшла відбір на марафон морської піхоти в США.

«Що б я порадила собі шість років тому? Мати більше терпіння. У перший рік після травми я плакала, могла по 20–30 хвилин одягати протез. Зараз я вдягаю його за 1–2 хвилини. Чим більше я працюю над собою, чим більше рухаюся і займаюся, тим краще я ходжу. І люди навіть не помічають, що в мене є протез».

Як ветерани та ветеранки живуть після повернення до цивільного життя? Дивіться другу частину історії «Ольга Бенда. Життя з протезом».

Цей матеріал було підготовлено в рамках проєкту, що проводиться завдяки Програма реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

Scroll to Top