Продано!
Як заробляти віддалено
людині з інвалідністю

Мене звати Кирило Іванов і я багато років працював у продажах: торговим представником, супервайзером, регіональним менеджером, заступником директора. Але хвороба внесла свої корективи та трохи призупинила цей процес. Зараз я вже відновлююсь і знову починаю працювати. Завдяки моїм навичкам продажів я можу заробляти віддалено, бути самостійним і не сподіватись лише на соціальну допомогу.
З чого почати?
Чи потрібна якась освіта для цієї роботи? Ні. Головне добре комунікувати з клієнтами. Також бажано, щоб не було порушень мовлення. Особливо якщо працювати віддалено через комп'ютер. Усі навички продажів набуваються, їх можна отримати на тренінгах, лекціях, курсах, зі спеціалізованої літератури. А для того, щоб закріпити на практиці — влаштуватись на стажування в компанію.

Книги, що познайомлять вас із продажами та віддаленою роботою:


  • Браян Трейсі "Психологія продажів"

  • Дмитрий Ткаченко "Работа с возражениями"

  • Тімоті Феррісс "Працюй 4 години на тиждень"

Також рекомендую стрічку "Американці" (оригінальна назва - Glengarry Glen Ross) 1992 року про те, як продають професіонали.

Усі продажі йдуть по відпрацьованій схемі, по алгоритму: привітання, правильно поставлені запитання, презентація та робота з запереченнями. Схема продажів однакова незалежно від сфери продукту. Хоча початківцям краще вибрати впізнаваний продукт, близький вам по духу. Чому так? Тому що ви маєте бути впевненим у собі, знати продукт, який продаєте від А до Я. Відповідно вірити в компанію та в себе. Якщо ви впевнені, то ця емоція передасться вашому клієнту.
Якщо ви впевнені, то ця емоція
передасться вашому клієнту
Де шукати вакансії?
Можна розміщувати резюме або шукати проєкти на популярних сайтах пошуку роботи та на фріланс-біржі. Також дуже допомагає нетворкінг, коли ти знайомишся з людьми на якихось подіях, тренінгах, зустрічах. Тоді тебе запам'ятовують і можуть потім запросити на підробіток. Головне одразу комунікувати про ті чи інші послуги, які ви здатні виконувати, чітко формулювати свої компетенції.

Після початку пандемії пропозицій віддаленої роботи стало більше, і це великий шанс для людей з інвалідністю. Оскільки ти не прив'язаний територіально, не витрачаєш час на подолання інфраструктурних бар'єрів і почуваєшся більш комфортно.

Я багато вкладав у свою освіту. Проте живу в невеликому промисловому містечку — Кам'янському, і там не так багато підходящих вакансій. Переваги життя у маленькому місті в тому, що ти можеш взяти будь-який проєкт віддалено і запропонувати роботодавцеві за це нижчу ціну.

Також я вивчаю англійську мову і рекомендую підвищувати свій рівень, адже це допоможе знайти більше замовлень.
Що робити з резюме?
Часто статус "людина з інвалідністю" може відлякувати роботодавця. Він почне викручуватись, щоб не взяти кандидата на роботу. Тут важливо побороти його упередження: він бере на роботу не статус, а людину. Показати, що ви можете працювати на рівні з іншими, а то й ефективніше. А якщо людина розвивається, навчається, працьовита та справляється з поставленими задачами, то хороший роботодавець буде тільки радий такому працівнику. А недобросовісні та неосвічені роботодавці вам і даром не потрібні.

Можна брати проєктну роботу і не вказувати, що у вас є інвалідність. Бувало, що після того, як роботодавці дізнавались про мій стан, то відношення до мене змінювалось. Це не була якась жалість чи дискримінація, але психологічно відчуваєш, що відношення до тебе змінилося.
Часто статус "людина з інвалідністю" може відлякувати роботодавця
Коли все встигати?
У 2020 мені, як і багатьом іншим, також було важко з роботою: я довго не міг знайти замовлень, потім хворів на Covid-19 і було не до цього. Але з'явився час для хобі. Я почав більше малювати та читати, також я маю розряд по шашках і шахах. Головне усе правильно розпланувати, тоді вистачає часу і на хобі, і на саморозвиток, і на роботу.

Я проходив курс "Від нещасного до щасливого", і одна з відновлювальних технік звідти — допомогти іншим, коли тобі погано. Тоді ти відволікаєшся, тобі стає легше та з'являється мотивація. Таким чином я, наприклад, волонтерив на морі, допомагав людям з інвалідністю добиратись, пересуватись, готувати їжу. Це було не легко, бо люди дуже різні, але після повернення я почував себе оновленим і зарядженим. Зараз, коли маю час, я продовжую допомагати, шукаю спонсорів для соціальних проєктів. Наприклад, допомагав проводити перший чемпіонат з більярду у Кам'янському для людей з інвалідністю.
Скільки можна заробити?
Заробітна плата у продажах дуже різна. Усе залежить від вашої ефективності та годин, що ви витрачаєте на роботу. Якщо здоров'я дозволяє вам перебувати біля ноутбука повний робочий день, то ви можете заробляти більше 8 000 гривень. Так само залежить і від сфери продажів (IT, агро, call-центри тощо). Найчастіше у вакансіях є ставка + відсоток від продажів. Якщо ви розглядаєте варіанти роботи у call-центрах чи віддалену роботу адміністратором, то це типовий офісний графік роботи.
Пандемія, локдаун, втрата роботи чи проблеми зі здоров'ям, головне — не впадайте у відчай, займайтесь собою, розвивайтесь, читайте, не забувайте про спорт. І рано чи пізно ви побачите прогрес у своїх діях та досягнете успіху.
Я ж хотів би бути корисний суспільству і передавати свої знання у продажах тим, кому вони дійсно потрібні.
Кирило Іванов
Матеріал створили за підтримки
Європейського фонду за демократію.

Також читайте: