БЛОГ

Старобільськ у «Тостері»: тротуари, туалети та розумні рішення

Нещодавно наша команда завітала до міста з рейтингом доступності «Тостер» і ми готові поділитися першими враженнями після його моніторингу.

 

Тротуари — це те, що найбільше запам’ятовується в місті щодо доступності під час першого візиту. Звичайно, це суб’єктивно. Що можемо про них сказати:

1. На тротуарах роблять пониження бордюрного каменю.

2. Пониження часто роблять з порушеннями державних будівельних норм.

3. Місто не має можливості впливати на це. Ремонти роблять у межах обласної програми.

4. У потрібних місцях досі бракує понижень. А поруч — хіба високі бордюри. Тому як і в інших містах людям на кріслах колісних доводиться, і зручніше, дорогою вздовж тротуару. Так, небезпечно. Проте хочеш жити та рухатись — ризикуй.

Хоча в місті ще досі зустрічаємо анахронізми — сходинки на рівному місці: рівна дорога, бордюр вверх, бордюр вниз, знову рівна дорога. Ніяких перепадів або спусків, лише зайва сходинка на прямому шлях, що лише створює додатковий бар’єр. Їх помічали в кількох місцях. А тому разом із місцевими активістами написали звернення до голови Старобільської міської об’єднаної територіальної громади з проханням забезпечити безбар’єрний шлях на таких ділянках. І чекаємо на реакцію.

Водночас Луганська обласна універсальна наукова бібліотека та місцевий будинок культури — це два місця сили. На жаль, поки що людина на візку не може відвідати вбиральню навіть у місцях сили (смайлик, що сміється) На противагу цьому вони таки мають облаштований вхід і людина може потрапити туди. Це мінімум, на якому не варто зупинятись, а робити його відправною точкою. І завдяки знайомству з активістами , які рухають тему доступності в місті знаємо, що вони свого досягнуть.

Мабуть, найкраща порада щодо Старобільська: відкиньте перше враження. Яке воно було в нас? Це якесь незрозуміле місто, перекопане та всюди ремонти. Старобільськ — цікаве місто, що залишає приємні та теплі враження. Хоча зрозуміло, що роботи ще багато. І тут, і всюди в Україні. Прикольно, що в Старобільському парку натрапили на цікаве рішення: однією з алей ведуть сходи. Збоку їх дублює нормативний заокруглений спуск. І виглядає цей ландшафт, ніби від початку так задумували. Хоча є непереборне відчуття, що спуск з’явився згодом. Це наштовхує на думку: якщо захотіти, то все можна зробити. Знайти тих, хто знає як, ресурси та правильно реалізувати. Все зводиться до бажання змін.

А наше бажання вже зовсім скоро проявиться в балах, що отримав отримав Старобільськ і його місці в рейтингу доступності міст України. Обов’язково слідкуйте за нашими сторінками, щоб першими дізнатись результати!

Перевірка Маріуполя на архітектурну доступність стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Перевірку підготовано ГО «Доступно.UA» в рамках ініціативи «Рейтинг доступності міст «Тостер», що впроваджується за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію.

Scroll to Top