Блог

Не хлібом єдиним: 6 місць культурного відпочинку в Україні


#ДоступноБлог


Ми, в "Доступно.UA", зазвичай розповідаємо про доступні, чи не дуже, заклади харчування. Проте відпочинок – це не лише про поїсти. Тож ми підготували для вас місця культурного відпочинку з доступною інфраструктурою. Не сидіть удома, доки за вікном ще цілий місяць літа!

Музей Тараса Шевченка


Наразі у музеї діють 13 різних екскурсій, під час яких можна дізнатися про Шевченка-поета, Шевченка-художника, муз митця, його улюблені місця в Києві та інше. Крім того, є можливість відвідати музей у супроводі аудіогіда.

Можливо, єдиний в Україні повністю інклюзивний музей: облаштований пандусом на вході та всередині будівлі, ліфт, тактильна доріжка та зручна вбиральня. Також в музеї проводять адаптовані екскурсії для слабозорих та незрячих, дітей з ментальними, інтелектуальними порушеннями. Саме доступність музею зумовила обрання його місцем проведення Форуму інклюзивності в грудні 2017.

Музей знаходиться у Києві, на бульварі Тараса Шевченка, 12.
Фото: сайт музею museumshevchenko.org.ua/ та Доступно.UA


Ботанічний сад

імені Миколи Гришка


Один з найбільших ботанічних садів Європи. Починаючи з лютого можете спостерігати цвітіння камелій та азалій в оранжереях, виставку тюльпанів, цвітіння бузку, відвідати 11 японських садів або просто посидіти в затінку платанів. Загальний рослинний фонд ботсаду налічує понад 10 тисяч видів, форм та сортів. 136 видів рослин занесено до Червоної книги України. До території ботсаду примикає Видубицький монастир.


Ботанічний сад зручний для пересування людей на візках і облаштований доступними вбиральнями.

Ботсад знаходиться в Києві, вулиця Темірязєвська, 1 (ст. м. Дружби народів).

Музей Територія Терору


Один з тих випадків, коли краще відвідати музей, ніж відчути на собі його тематику.

«Територія терору» – меморіальний музей тоталітарних режимів. Його створили на місці колишніх ґетто (1941-1943) та пересильної в'язниці № 25 (1944-1955). Побувавши у музеї, ви отримаєте повне занурення в атмосферу концтабору: бараки, сторожові вежі та огорожі з колючого дроту, а також почитаєте спогади очевидців.

Музей доступний: облаштований пандусами та вбиральнею. Розташований у Львові, проспект Чорновола, 45
Фото: Facebook музею fb.com/TerritoryTerror/ та Доступно.UA


Львівська національна опера


Фасад будівлі театру імені Соломії Крушельницької – одна з окрас Львову. Львівську оперу побудували майже 120 років тому за проектом польського архітектора Зиґмунта Ґорґолевського. Її магія посилюється, коли споглядаєш не лише зовнішнє оздоблення, а й зазираєш у душу. Театр не припинив діяльності навіть за часів окупації у Другу світову війну. І нині на його сцені демонструють велику кількість вистав опери та балету, а також музичні концерти.

Вхід до театру безбар'єрний, а сходи всередині долаємо на підйомній платформі. Якщо тітонька на контролі квитків поскаржиться на невміння вмикати платформу, безвідмовно діє прохання покликати адміністратора. Працює облаштована інклюзивна вбиральня.

Для людей з інвалідністю вхід вільний на будь-яку виставу за участі місцевих акторів. Театр знаходиться на проспекті Свободи, 28.


Центральний парк імені Горького


На території парку працюють десятки атракціонів, кінотеатр, підвісна канатна дорога. Перлиною парку є оглядове колесо, з верхівки якого відкривається панорама на все місто. Відвідування колеса огляду є безкоштовним для людей з інвалідністю і одного супроводжуючого. Діє доступна вбиральня, а вздовж парку розстелилися зручні доріжки.

Парк знаходиться у Харкові, між вулицями Весніна, Сумською, Динамівською та Новгородською.

Фото: сайт парку centralpark.kh.ua/ua/ та Wikimedia commons


Вінницькі фонтани


Перше, що спадає на думку, коли питають про пам'ятки Вінниці – це фонтан. Вінницький фонтан є найбільшим у Європі плавучим фонтаном. А також вважається одним з десяти найвидовищніших фонтанів світу. Розважальна програма включає світло-звуко-водяні шоу, а також демонстрацію на фонтан відео у 3D.

Ще більшої туристичної привабливості фонтану надає доступність території. На підступах до нього не потрібно долати сходинки, територія обладнана доріжками зі зручним кутом нахилу. Недалеко від нього (на перехресті вулиць Брацлавської та Замостянської) знаходиться облаштована вбиральня.

Фонтан знаходиться на вулиці Кармелюка.

Куди ще піти?

Заклади Києва, Львова, Харкова та Вінниці можна подивитися на картах нижче. Ми перевірили їх на доступність та зручніть, спробуйте і ви!
Міста