Блог

Пандус — коли розмір має значення


Who is Mr. Pandus?


Пандус — це…
Пандус, він же рампа. Не плутати з палтусом, вантузом і Таносом. Не пов’язаний з пандою. Не називати пондусом. Пандус — це суцільна похила площина, що з’єднує дві різновисокі поверхні та влаштовується для переміщення колісних засобів і людей з однієї площини на іншу.


Навіщо потрібен пандус?
Пандус полегшує доступ людей до будівлі. Адже не всі люди мають однакову мобільність і завдяки ньому можуть легко потрапити чи пересуватись приміщенням, де є певні фізичні бар’єри. Наприклад, сходи.Кому потрібен пандус?
Маломобільним групам населення (МГН). Їх часто звужують до осіб з інвалідністю. Це помилкове твердження, до МГН також належать: літні люди, люди з дитячими візочками та дітьми до семи років, вагітні жінки, вагітні чоловіки (якщо їм таки вдасться), люди з тимчасовими порушеннями здоров'я.


Які розміри та норми пандусу?
Розмір має значення. Залежно від висоти перешкоди, відповідним має бути кут нахилу пандусу: 0.2 м і менше – допускається кут нахилу 10% (1:10 – співвідношення висоти перешкоди до довжини пандусу), до 0.8 м – 8% (1:12), якщо висота більша за 0.8 м, то кут має бути 5% (1:20). У ширину пандус має бути від 1.2 м.

Як були нерозлучними Бонні та Клайд, так і мають бути пандус і поручні. Що варто знати про поручні: із двох сторін пандусу, на висоті 0.7 м і 0.9 м. Поручні мають виступати за початок і кінець пандусу та бути заокругленими на кінці.
Вздовж пандуса не має бути перепадів кута нахилу. А сам пандус має представляти собою шорстку та не слизьку поверхню.


У нас є лише кілька сходинок. Точно треба пандус?
Так.

Ви впевнені? У нас класні працівники, вони радо допоможуть. Можемо встановити кнопку виклику?
Кнопка виклику не є елементом доступності. Доступність загалом, і пандус конкретно, служать для самостійного користування МГН інфраструктурою. Кнопка виклику не несе цієї функції.Пам’ятайте, що пандуси важливі. Відсутність пандуса в недоступному місці, це як заборона зайти до будівлі. Без якоїсь причини, «просто тому що ось так». І так само важливі параметри пандуси. Він не може бути для галочки та мати будь-який кут нахилу. Є державні будівельні норми, що вказують, яким має бути пандус, і є люди, які ці норми застосувати на практиці.

Міста