Блог

Боярка в “Тостері”: прийняти минуле та рухатись далі

Мабуть, найнезвичніша перевірка для рейтингу доступності міст “Тостер”.

Три центри містаУ Боярці, Київська область, ми зіштовхнулись із несподіваним викликом: наш підхід у перевірці міста дав збій. В основі нашої методології перевірки закладена ідея, що вона відбувається від центру міста, зазвичай міської ради, в радіусі 500 метрів. І як наслідок, у цьому радіусі знаходиться велика кількість об’єктів та інфраструктури, що потрібні містянам. У Боярці ж немає такого явного центру міста. Тобто місто має міську раду. Проте інфраструктура є розпорошеною. І, по суті, Боярка має три “центри”: міську раду, а ще два зосередилися навколо житлових будинків — супермаркет, аптеки, ринок, МАФи тощо.

Ми перевірили всі три “центри”. На щастя, Боярка не таке вже велике місто. 🙂

Назад до минулогоСклалося враження, що час у Боярці зупинився, а місто залишилось у 90-х роках. Його нинішній стан нагадує якийсь з київських районів на околиці в ті часи: ліс межує з містом, покинуті будівлі, тротуарів майже немає, а де є, то вони розбиті, а поблизу ще продовжують пастися кози.

А зовсім поруч ви знайдете неправильно встановлені бордюри. Крім цього, їх ще з якоїсь причини розфарбували в жовто-червоні кольори. Така картина витягує назовні ностальгічні спогади. І нагадує, що ностальгія — це не завжди добре.

Вихід із темного лісуВодночас ми все ж знайшли трохи позитиву. Дві аптеки заслужили відзнаку #ДоступноРекомендує. Проте одна аптека не отримала, бо нам не надійшла відповідь-дозвіл від адміністрації. Натомість інша аптека це компенсувала. Адже побачити в Боярці підйомник — це щось неймовірне.

Також порадував парк ім. Шевченка. Видно, що відбувалось його облаштування. Хоча роботи провели неідеально та залишилось достатньо простору для поліпшення. Парк знаходиться дещо на околицях міста та комусь може бути далеко йти туди для прогулянок. Проте враховуючи розміри Боярки, відстані там не є аж надто великими навіть між двома околицями.

Воскресіння соціального маршрутуНавряд когось здивуєш засиллям маршруток в українських містах. Однак Боярці вдалось позитивно здивувати. У місті відновили соціальний маршрут громадського транспорту. Його запровадили ще кілька років тому. Та він не протримався довго: перевізник відмовився від роботи. І от навесні цього року міська влада виділила кошти для закупівлі першого низькопідлогового автобусу на цей маршрут.

***
Склалося враження, що Боярка — це місто, щоб переночувати. Його населення складає 35 тисяч мешканців. Проте, мабуть, люди більшість свого часу проводять деінде: працюють, відпочивають, гуляють з дітьми тощо. У Києві чи інших містах. А тому вони не настільки відчувають недоступність і незручність свого міста.

Ми знаємо, що в місті працює група “Боярка без бар’єрів”, що займається питаннями доступності. І завдяки їхній діяльності в місті мають бути зрушення. Проте часом зусиль лише небайдужих громадян недостатньо. Сподіваємось, влада активніше виконуватиме роботу, що поклали на неї. А громадяни лише підсилюватимуть її. Саме в такому співвідношенні, а не навпаки.


Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію.
Міста