Блог

Міністерство оборони стає доступним. Верховна Рада — наступна?

Фото: міністерство оборони України


Ти не зміниш світ, якщо сидітимеш удома. Простір не стане зручним від самого факту існування маломобільних груп населення. Люди на візках, можливо, найпомітніша група з них. Саме тому їм потрібно виходити на вулиці. Гуляти, заходити до державних та приватних установ. Коли адміністрація установ бачить, що такі люди ходять до них, вони починають думати про облаштування свого простору.

Це один зі способів, як разом ми створимо простір, доступний для всіх. Завдяки ось таким діям Яни Зінкевич міністерство оборони України невдовзі стане зручним для людей на візках.

Фото: Ян Доброносов

Яна Зінкевич — ветеранка російсько-української війни та командирка медичного батальйону «Госпітальєри». Улітку цього року Яна пройшла до українського парламенту. Насамперед у Верховній Раді вона займається ветеранськими питаннями, а не доступністю. Проте лише завдяки факту її депутатства, це питання почали вирішувати. У нашому парламенті й раніше були люди на візках, але до питання доступності та зручність ставилися байдуже. Либонь, хтось сказав: «І так сойдьот». Або нинішні зміни свідчать про зростання свідомості суспільства. І не лише в Раді.

Нещодавно Яну запросили на зустріч до Міністерства оборони. Ця зустріч стала випадковою перевіркою на безбар'єрність. І міністерство успішно її провалило.

Шана й хвала військовим — вони одразу взялися виправляти ситуацію. А паралельно з внутрішньою роботою, Аліна Фролова, заступниця Міністра оборони, звернулася до нас по консультацію та перевірку їхніх напрацювань. Що класно в роботі з військовими: до нашого приїзду вони вже встигли перечитати державні будівельні норми та мали певні рішення. До того ж вони звикли покладатися на експертну думку інших, коли їм бракує фахових знань у певній сфері. Тому нам було доволі легко спілкуватись і давати поради. Зокрема класно, що представники міністерства не висунули заперечень щодо вертикального підіймача. Це на контрасті з бізнесом, який часом доводиться переконувати в доцільності кращих рішень.


Найважливіше, що в міністерстві пообіцяли до кінця грудня встановити пандус, вертикальний підіймач, облаштувати вбиральню та всі проходи до кабінетів, що можуть бути потрібні людям на візках. Дуже класно, що є люди, як-от Аліна Фролова та радниці міністра, які теж долучилися до нашого інспектування. Люди, яким не байдуже, і вони переймаються безбар'єрністю своєї локації. Також люди, які ініціювали зміни в Раді. А ми зі свого боку триматимемо руку на пульсі ситуації.

Варто пам'ятати, що все це ми робимо не заради однієї депутатки, як хтось міг би подумати. Ми — країна в стані війни. Від її початку приблизно 30 тисяч людей отримали поранення, а внаслідок поранень часом — інвалідність. Включно з військовими, які зараз продовжують свою службу. Вони ходять до міністерств, адміністративних установ, медзакладів і кав'ярень. Ходять усюди. Вони всі потребують зручного простору. Як і кожен із нас.

Міста