Блог

Європейська доступність: як зручно та просто облаштувати місто
Рік тому Дмитро Щебетюк повернувся з автостопу Європою. Він привіз купу вражень і приклади облаштування доступності. Деякі настільки прості, що не розумієш, чому їх досі не реалізували в Україні.


АЕРОПОРТ "ЖУЛЯНИ". УКРАЇНА ПРОЩАЛАСЯ ДОСТУПНІСТЮ. ЯК МІНІМУМ, КИЇВСЬКІ АЕРОПОРТИ Є ЗРУЧНИМИ ТА ДОСТУПНИМИ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ.


ПРИРОДНІ ТАКТИЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ У КРАКОВІ. НА ПІШОХІДНОМУ ПЕРЕХОДІ БРУКІВКА СЛУЖИТЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯМ ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ. ПРАКТИЧНО ТА ВІЗУАЛЬНО ГАРНО.


УСІ АВТОБУСИ, ЩО МИ КОРИСТУВАЛИСЯ В КРАКОВІ ТА КАТОВІЦЕ БУЛИ ЗРУЧНИМИ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ. ТАКОЖ У ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ ВОДІЇ ВИХОДЯТЬ, ВІДКИДАЮТЬ ПАНДУС І ЦІКАВЛЯТЬСЯ, КОЛИ ВИ ВИХОДИТЕ, ЩОБ ЗРОБИТИ ТЕ CАМЕ НА ВАШІЙ ЗУПИНЦІ.КРАКІВ. ПРИКЛАД ТОГО, ЯК БУДІВЛЮ, ПОЧАТКОВО СКОНСТРУЙОВАНУ ЛИШЕ ЗІ СХОДАМИ, ЗРОБИТИ ДОСТУПНОЮ. І ВОДНОЧАС НЕ ЗІПСУВАТИ ВИГЛЯД.
КНОПКА НА СТОВПІ, ЩО ПРИ НАТИСКАННІ ОЗВУЧУЄ ЧАС ПРИБУТТЯ НАСТУПНОГО АВТОБУСА НА ВСІХ МАРШРУТАХ. ДУБЛЮЄ ВІЗУАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НЕЗРЯЧИХ ЛЮДЕЙ.
ПРАГА. ІСТОРИЧНА ЧАСТИНА МІСТА. ТРОТУАР НЕ ЗАСТАВИЛИ КАФЕ ЧИ МАФИ. ЛЮДИНА НА ВІЗКУ МОЖЕ СПОКІЙНО СКОРИСТАТИСЯ РІВНОЮ ЧАСТИНОЮ, А НЕ СТРИБАТИ БРУКІВКОЮ.


ТРІР - НАЙСТАРІШЕ МІСТО НІМЕЧЧИНИ. НА ПІДХОДІ ДО ПОРТА-НІГРА, МІСЬКОЇ БРАМИ, ПОБУДОВАНОЇ БЛИЗЬКО 180 Р. Н.Е, ЗРУЧНИЙ ПАНДУС ДУБЛЮЄ СХОДИ. МІСЦЕВІ РОЗПОВІДАЮТЬ, ЩО ПАНДУС ВСТАНОВИЛИ НА ЧЕСТЬ ЗАВОЮВАННЯ ЦЕЗАРЕМ НЕДОСТУПНИХ МІСТ СХІДНОЇ ЄВРОПИ. А ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ - ЗМЕНШЕНА КОПІЯ ПОРТА-НІГРА ТА ІНФОРМАЦІЯ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ.

ТАКОЖ ТРІР. ОСТАННІМ ЧАСОМ ТАКИЙ ВАРІАНТ КОМБІНУВАННЯ СХОДІВ І ПАНДУСУ ЧАСТО НАМАГАЮТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ В УКРАЇНІ. НЕ ЗАВЖДИ ВДАЛО. ПЕРЕВАГА ТРІРСЬКИХ СХОДІВ-ПАНДУСА: БАГАТО ПРОСТОРУ - ДУЖЕ ШИРОКА ПОХИЛА ПЛОЩИНА, БЛИЗЬКО 3 М, ВЗДОВЖ СХОДІВ ВСТАНОВИЛИ ПОРУЧНІ ТА ВСІ СХОДИНКИ ОДНІЄЇ ВИСОТИ.А ВСЕРЕДИНІ ПОТЯГУ ОБЛАШТОВАНА ВБИРАЛЬНЯ: ЗІ СПОВИВАЛЬНИМ СТОЛИКОМ ТА ПОРУЧНЯМИ.


МІСЦЯМИ ТАКТИЛЬНА ПЛИТКА ЗНИКАЄ.


ЄВРОКЛЮЧ ВІДКРИВАЄ ВБИРАЛЬНІ ТА ЛІФТИ, ОБЛАШТОВАНІ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ. ОДИН КЛЮЧ ДЛЯ ВСІХ ЗАМКІВ. ДІЄ В НІМЕЧЧИНІ, АВСТРІЇ, НІДЕРЛАНДАХ, ШВЕЙЦАРІЇ, СЛОВАЧЧИНІ ТА ЧЕХІЇ. ЩО ПОТРІБНО?
СПЛАТИТИ 23 ЄВРО ТА НАДАТИ ПОСВІДЧЕННЯ ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКА. ЗА ЦЕ ОТРИМУЄШ ДОСТУП ДО БІЛЬШЕ 12 ТИСЯЧ ОБ'ЄКТІВ.


ЧАСОМ У ЛЮКСЕМБУРЗІ ТАКТИЛЬНУ ПЛИТКУ СТАВИЛИ ТА САМІ НЕ РОЗУМІЛИ НАВІЩО: В ОДНОМУ МІСЦІ НАПРАВЛЯЮЧА ПОКАЗУЄ ВІДРАЗУ ДВА НАПРЯМКИ.


НЕДОСТУПНИЙ МАКДОНАЛЬДС, ЯК ТВОЯ ПЕРЕПОНА ДО ШКІДЛИВОЇ ЇЖІ :)


НАВІТЬ ВЕРСАЛЬ ВИЯВИВСЯ ДОСТУПНИМ: ДЕРЕВ'ЯНИЙ ПРИСТАВНИЙ ПАНДУС І ЛІФТ. МОЖЕ ЇХ ПРОЄКТУВАЛИ ЩЕ У XVII СТ?


ЛЮДИНА НА ВІЗКУ ЛЕГКО ПІДКОРИТЬ ЕЙФЕЛЕВУ ВЕЖУ.
А ОТ МЕТРО ТА МІСЬКА ЕЛЕКТРИЧКА В ПАРИЖІ - НЕДОСТУПНІ. НА ЇХНЬОМУ ФОНІ НАВІТЬ КИЇВ ВИДАЄТЬСЯ ЗРУЧНИМ МІСТОМ.


ТАКТИЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ ПРОСТО СТЕРЛИСЯ З ОБЛИЧЧЯ ПАРИЖА.


БОРДО. БОРДЮР ПОНИЖЕНИЙ "В НУЛЬ". А ЗА НИМ ОДРАЗУ ПОЛОГИЙ ПІДЙОМ НА ОСНОВНУ ЧАСТИНУ ТРОТУАРУ.


ПІДНЯТИЙ НАЗЕМНИЙ ПЕРЕХІД - НОРМА ДЛЯ ЄВРОПИ ТА ОДИНИЧНІ ВИПАДКИ ДЛЯ УКРАЇНИ.


У БОРДО ПАНДУСИ Є НАВІТЬ НА ПРИЧАЛІ.

Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію.


Сподобалась стаття – підтримай проєкт :)

Міста Подорожі