Блог

Герої-волонтери, які допомагають людям під час війни: паралімпієць Олег Науменко

Повномасштабне та цинічне російське вторгнення назавжди змінило життя мільйонів українців. Люди втратили близьких, залишилися без дому та стали вимушеними переселенцями. На щастя, серед нас є герої, які щодня допомагають співвітчизникам. Завдяки ним ми віримо у єдність та прискорюємо перемогу України.

Сьогодні ми публікуємо профіль одного з таких героїв — паралімпійця Олега Науменка. Дякуємо, що ви надихаєте нас!

Ім‘я та прізвище?
Олег Науменко

Місто?
Миколаїв

Професія до повномасштабного вторгнення?
Спортсмен національної паралімпійської збірної України

Чим захоплювалися?
Фехтуванням

Де і як війна застала вас?
Вдома в Миколаєві.

Що робили в перші дні?
З перших днів почав займатися волонтерством.
Моя перша волонтерська місія була забрати батька з лікарні, яка знаходиться біля нашого військового аеродрому.

Чим займаєтеся зараз?
У нас у Миколаєві, а також за його межами, є спільнота волонтерів, які збирають кошти та допомагають військовим. Нещодавно ми шукали одному бійцю берці 48-го розміру — в Україні такі вже закінчилися, то ми знайшли їх аж у Німеччині.

Також наш волонтерський центр займається виготовленням перископів із використанням 3D-принтерів — їх ще до війни придбали мої друзі для бізнесу. Коли почалося повномасштабне вторгнення, вони подумали, що можуть використовувати 3D-принтери для волонтерських цілей.

Перископи — це такий прилад, який вберігає наших бійців від мінометних обстрілів. Завдяки перископам вони можуть переглядати позиції ворогів, не висовуючись з окопів. У нас навіть є перископи більше 2 метрів, адже окопи бувають різними.

Зараз ми працюємо з військовими й робимо не тільки перископи, а ще й багато інших приладів. Навіть переобладнуємо безпілотники, щоби вони були більш вантажопідйомними.

Перископів ми вже зробили більше 200 штук. А є ще багато замовлень, коли військові кажуть «хлопці, а от таку штуку зможете нам зробити?» Такого, мабуть, ще ніде не було.

Що будете робити далі?
Будемо й далі об’єднувати багато волонтерів.

Спочатку в нас був один волонтер, який «всьому голова» — він згуртував навколо себе друзів, а вони підтягнули своїх друзів. У нас дуже багато людей. Тому є можливість знаходити щось, наприклад, у Німеччині — звідти зараз прийшло 50 класних аптечок.

Як вам можна допомогти?
У нас є Telegram-канал, де ми публікуємо всю інформацію.
Не обов’язково допомагати грошима. Можливо, хтось має доступ до филоменту, який використовують для друку на 3D-принтері.

Сподобалась стаття?
Підтримайте нас, щоб таких матеріалів з'явилось ще більше.
Найменування отримувача: ГО ДОСТУПНО.ЮА
Код отримувача: 41769847
Рахунок отримувача: UA563052990000026009006701299
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Або станьте нашим патроном.

Люди Новини Інтерв’ю