Блог

Закохані. Люди з інвалідністю про найсильніше почуття у всесвіті

Три пари, три історії і одне почуття — кохання

Олександра та СтівенЯк і коли ви познайомились?

Познайомились ми з чоловіком у Лондоні, коли я переїхала сюди працювати. Познайомились у Tinder. Він був одним із тих, хто написав дуже довге повідомлення. Я все ще погано знала місто і він запропонував піти в сад Kew Gardens, де я ніколи не була.

Яким було ваше перше побачення?

Ми зустрілись через півтора-два тижні після того, як почали листуватись. Домовились зустрітись на вокзалі Liverpool Street station, бо я жила поруч, це центр і так легше було знайти один одного. У той момент у мене була проблема з переднім колесом, з підшипником. І я його попередила телефоном, що маю клопіт з колесом і попросила якось це вирішити. Моя логіка була простою: якщо тебе людина не зацікавить, то навряд чи ти будеш їй лагодити колесо. Але я сказала це жартома, не серйозно. Та він сприйняв моє прохання доволі відповідально. І на наше перше побачення він прийшов з кейсом з інструментами.

Ми пішли у ресторан вечеряти, а після вечері зайшли в офіс, де я працювала. Доступ до офісу був відкритий в будь-яку годину дня та ночі. І от ми пізнього суботнього вечора сидимо у пустому офісі та лагодимо мені колесо. Це було вражаюче. Уявляєте собі чоловіка у красивій білій сорочці, який хвилин 40 виколупує різний бруд, який назбирався у моєму нижньому маленькому колесі? В ту хвилину було важко не захопитись людиною, котра опівночі лагодить колесо, щоб мені було зручніше їздити.

Чи є у вашої пари якісь особливі традиції?

У нас є традиція готувати сюрпризи один одному на День народження. Коли у чоловіка свято, то він абсолютно не здогадується, що буде відбуватися цього дня. Він бере вихідний на роботі. І його день повністю розписаний заздалегідь чимось незвичним та оригінальним. Ми продумаємо повноцінну програму один одному.
Також ми святкуємо Різдво удвох. Цього разу ми вже були втрьох з дочкою. Ми завжди робимо величезну індичку. Її готує чоловік, ми їмо, прикрашаємо ялинку та розпаковуємо подарунки.

Усі фото надані героями матеріалів

Що стало найбільшим випробуванням, новим етапом у стосунках?

Ну тут далеко ходити не треба. Це, звичайно, вагітність та народження дитини. Адже це зовсім новий рівень стосунків. Мені було дуже погано після пологів. Я довго збирала себе по частинах для того, щоб фізично відновитись. І мені допомогло, що чоловік підтримував мене та дуже багато часу проводив з дочкою. Коли у вас з'являється дитина, ви обидва перебуваєте на певному рівні психічного та емоційного виснаження. Але при цьому вам потрібно якось взаємодіяти один з одним. Цей період є дуже важким і водночас дуже важливим. Адже відкриває те, наскільки ви готові знаходити спільну мову. Тому що дійсно з дитиною один в полі не воїн. Додатково ще й важко, бо це все відбувається під час пандемії. Ніхто не може до нас приїхати, ми не можемо найняти няню. Ми дуже ізольовані від усього світу і водночас це можливість побути тільки утрьох.

Справжнє кохання — яке воно?

Ти це просто знаєш. Власне кажучи, ми з чоловіком дуже швидко зійшлись і у нас не стояло якихось питань, не було ніяких сумнівів. Ти просто знаєш, що це саме та людина, яка тобі потрібна. Водночас справжнє кохання — це коли у вас є пристрасть, схоже почуття гумору, спільні інтереси. Це не означає, що, наприклад, обов'язково вам має подобатись однакова музика. Це певні спільні побутові інтереси: що вам подобається однакова їжа, у вас однаковий рівень сприйняття того, що таке чисто.
Справжнє кохання складається з дуже багатьох аспектів і це почуття постійно росте та змінюється. Ви вмієте бувати у різних ролях водночас. Чим довше ви з людиною, тим більше ролей ви приміряєте. Ви можете бути батьками, а можете бути колегами, ми, наприклад, працювали над одним проєкт разом з чоловіком. І не втратити у ці моменти те, що об'єднує вас можливо тільки тоді, коли між вами є кохання.Юлія і ВадимЯк ви познайомились?

Мене представили Вадиму спільні знайомі у 2009 році як людину, яка може очолити Благодійний фонд "АІК". Відносини наші починались з робочих, переросли у дружні, а вже потім ми зрозуміли, що подобаємось один одному.

Яким було ваше перше побачення?

Разом із друзями ми відправились у поїздку в Париж. І в якийсь момент на Ейфелевій вежі ми залишились наодинці. Вже потім я з'ясувала, що Вадим спланував усе це навмисно. Саме тоді він зізнався мені в симпатії та запропонував стати його дівчиною.

Чи є у вашої пари якісь особливі традиції?

Наша маленька традиція — починати кожен суботній ранок з млинців. Я готую на сніданок млинці з яблуками та бананами. Так ми святково налаштовуємось на вихідні.

Що стало найбільшим випробуванням у стосунках?

З народженням дитини у нас почався новий етап у стосунках — щасливий і складний водночас. Адже життя дуже змінилося і тепер потрібно звикати до нових викликів та умов життя.
Ще одним випробуванням став ремонт у квартирі, який тривав кілька років. Як то кажуть, якщо ви пережили ремонт, тоді вам вже нічого не страшно.

Справжнє кохання — яке воно?

Кохання не у словах, воно в діях. Коли кожного дня ти постаєш перед викликами і доводиш свої почуття партнеру. Коли ти готовий жертвувати собою заради іншої людини.
Наталія та Валерій
Як ви познайомились?

Ми з чоловіком познайомились 20 років тому, були колегами по роботі.

Яким було ваше перше побачення?

Ініціатором першого побачення був чоловік. Ми ходили в кафе, це було одне із традиційних календарних свят, здається, 8 березня.

Чи є у вашої пари якісь особливі традиції?

Я не вважаю нас романтичною парою, але зворушливість у наших стосунках присутня. Ми не запалюємо навмисно свічок, але любимо сісти поруч, посміятись, поговорити, випити кави чи вина. Інколи до нас приєднується третій — наш син, він нам ніколи не заважає. Буває і таке, що хтось з нас може забути про річницю. І частіше це я. Я пам'ятаю дату, але саме в ці можу випустити її з фокуса. Та ми живемо весело і святково кожного дня, незалежно від дат.

Що стало найбільшим випробуванням у стосунках?

Складні етапи змінюють нас. Це може звучати пишномовно, але саме тоді ми розуміємо цінність життя. Для нашої пари таким етапом стала аварія. І чоловік повів себе дуже сильно та гідно. Я знаю, що такі складні речі люди можуть не витримувати. І мова не обов'язково про партнера того, хто травмувався, це часто і сам травмований. Нас дуже зміцнив цей період.

Справжнє кохання — яке воно?

Справжнє кохання — це бажання кожного дня бачити, говорити та думати один про одного. Це взаємоповага: коли ви підтримуєте і вірите в один одного, довіряєте. Та дивитеся в один бік.

Матеріал створили за підтримки

Європейського фонду за демократію.

Люди