Блог

Як колобок-Каріна докотилась від релігійної моделі інвалідності до правової — і не потрапила до пащі лисиці

Дія перша. Релігійна модель інвалідності.

Було мені років 17, коли я потрапила жити при церкві. Я дуже вдячна людям і подіям того часу, що підтримали в скрутну хвилину. Разом з тим, мені активно пропонували лишитись при церкві і обіцяли чудове майбутнє черниці, мовляв: «що ж тобі ще лишається, дитинко?»

Втекла колобок-Каріна з колишнім чоловіком-алкоголіком, зате у вільне життя ;)


Дія друга. Благодійна модель інвалідності.

На день «святого інваліда», що «святкується» 3 грудня, була запрошена колобок-Каріна на праздничок: там було багато «інвалідів» (прим.: людей з інвалідністю), і дітки танцювали, та співали для них, і печиво роздавали. Весело було!

Але втекла колобок-Каріна вештатися вулицями з друзями і пити пиво: не чемно, зате вільно!


Усі фото Володимира Вірстюка


Дія третя. Медична модель інвалідності.

Потрапила якось Колобок-Каріна у санаторій «інвалідський», класно там було, особливо після лікарень. Друзів нових зустріла.

Але щось на третій раз зрозуміла колобок-Каріна, що не подобається їй, коли говорять, що вона має відпочивати в спеціальному місці, де таки самі колобки. І перестала брати путівки від держави в такі установи і не катає туди вже останні років 10.Дія четверта. Економічна модель інвалідності.

Запропонували якось Колобку-Каріні влаштуватися фіктивно на фірму працювати. Ну знаєте, квоти в них там всілякі є, мають закривати свої дири колобками.

Але не пішла до них Каріна, а пішла на фріланс. І заробляє, скільки сама вважає за потрібне, чесним трудом, і витримує конкуренцію на рівних.


Дія п’ята. Соціальна модель інвалідності.

Почула якось колобок Каріна на таборі активної реабілітації лекцію про «інвалідність і суспільство», де була така концепція: проблема не в тому, що в неї нема ручок і ніжок, а в тому, що суспільство забуває, що серед них колобки є, а не тікі пряникові чоловічки. І будує купу зайвих бар'єрів для колобків.

І відчула себе нарешті гідною того пряникового світу. І покотилась далі сходами і бордюрами.Дія шоста. Правова модель інвалідності.

А тут-то виявляється на тренінгу від Fight For Right що в колобка ще і права є, і що вони такі самі як у пряникових чоловічків.

І цей акт тікі почався, подивимся що з того стане ;)Авторка тексту Кардаш Каріна.

Люди