Блог

Веселощі – для всіх!

Парки, дитячі майданчики, прогулянки на велосипеді – все це для всіх. А велосипед – це не лише масовий засіб пересування. Це ще масовий засіб радощів!

Історія Саймона та Лісандро


Саймон хотів кататися на велосипеді разом із Лісандро. Однак Лісандро не міг до нього долучитися (у хлопця розщеплення хребта). Тож потрібно було відшукати рішення. Voilà! Саймон створив велосипед на двох. Зауважимо: Саймонові тільки 11.Історія Джека


В Університеті Західної Флориди (University of West Florida) нова програма допомагає дітям із фізичними порушеннями рухатися самостійно. Програма ArgoTots забезпечує модифіковані транспортні засоби для дітей з інвалідністю. Нещодавно студенти створили перший модифікований транспортний засіб – трактор John Deere. Цей трактор адаптували для 4-річного Джека Керролла (він народився передчасно та має певну форму церебрального паралічу). Отже, для Джека трактор обладнали:

  • спеціальними пасками
хлопчикові важко сидіти самостійно

  • модифікованим кермом
тепер кермувати однією рукою легше

У комплекті також є пульт дистанційного керування, щоб контролювати рух «автівки» в разі потреби.Історії програми iCan Bike


Завдяки унікальній програмі iCan Bike діти з інвалідністю можуть «потоваришувати» з велосипедом. Тут використовують адаптовані велосипеди зі спеціальними роликами, які поступово збільшуються, щоб «кидати виклик вершникові», поки він не навчиться тримати рівновагу самостійно.

Ден і Стейсі Чейні утримують цей табір через свою некомерційну організацію The Guide Project Inc. А все почалось із того, що їм було важко знайти заходи й програми для їхнього 10-річного сина Майла.

-----------

Історії від компанії Rio Mobility


Rio Mobility – невелика компанія в Сан-Франциско. Вона створює унікальні аксесуари для засобів мобільності. Це диво-держальця, за допомогою яких візок стає скутером! (Комфорт, швидкість, (не)коректне ставлення до людини? Вирішено!) А на сторінці у Facebook клієнти компанії можуть поділитися своїми історіями.

------------------

Отже, наразі можна придбати:

--------------------

А що в Україні?


У Львові нещодавно облаштували новий громадський простір на вулиці Гашека. Задум творців – інклюзивний простір для всіх відвідувачів. Тут встановили спеціальне покриття, щоб діти могли кататися на скейтах. А як щодо інших? Гайда перевіряти!

----------------

А на Київщині (с. Путрівка) відкрили інклюзивний парк для дітей. Це не просто ігрові майданчики та гойдалки. У цьому парку обладнання адаптовано для всіх малюків. Тут гра для дітей з інвалідністю – це ще соціалізація та інтеграція. А елементи інклюзії охоплюють:
  • карусель, що має низький поріг і спеціальний широкий відсік
  • пісочницю на зручній висоті
  • гірку з широким пандусом для заїзду
  • штучне покриття для комфортного та безпечного пересування

-------------------------

У Броварах на вул. Короленка, 60а та 60б (на місці самовільно облаштованих погребів) буде сучасний інклюзивний майданчик. Його облаштують гойдалками, гірками, інтерактивними іграми, покриттям та обладнанням, адаптованим для діток з інвалідністю та їх соціалізації. Цей майданчик матиме підвищений рівень безпеки й доступності для всіх категорій дітей з інвалідністю. Також передбачено облаштування тротуарів і ремонт міжбудинкового проїзду. Сподіваємося, що все вийде!До речі, у Кропивницькому такий майданчик є також. Ми там провели час із дітьми дуже крутецько! Докладніше – в нашому відео.Літо закінчилося, але враження залишаються!


Ділитися враженнями в режимі online невдовзі стане ще веселіше. Адже компанія Apple нещодавно представила 59 нових емодзі. Цьогорічний акцент – інклюзивність. А втім, крок компанії Apple до інклюзивних емоційок не є першим. У 2016 році британська некомерційна організація Scope, що сприяє інтеграції людей з інвалідністю, випустила 18 інклюзивних емодзі. Вони зображають людей з інвалідністю та висвітлюють Паралімпійські ігри. Проте жоден із цих емодзі не належить до символів Unicode. Були також і не зовсім позитивні відгуки щодо цих емоційок. Зокрема йшлося про брак уяви у їх творців: вони не змогли повноцінно відобразити розмаїття життя людей з інвалідністю. А компанія Facebook у 2016 році випустила 1 500 нових емодзі, щоб окреслити розмаїття суспільства. Однак тільки один із них відображав спільноту людей з інвалідністю – символ візка (♿ Wheelchair Symbol).

------------------

А ось низка емодзі, на які можна очікувати наразі:

Порушення слуху:

- чоловік і жінка, що вказують на порушення слуху

- вухо зі слуховим апаратом


Порушення зору:

- чоловік і жінка з білим ціпком

- собаки-поводирі


Фізичні порушення:

- люди на візках

- біонічна рука та ногаЗнаєте тих, кого не завадить «усміхнути»? Поділіться цим матеріалом! :)
Люди