Блог

Перший спортсмен із синдромом Дауна завершив тріатлон Ironman

«Крісе Нікіч, ти – Ironman!»Цими словами з гучномовця завершилась 226 кілометрова дистанція спортсмена. 21-річний Кріс переписав історію та став першою людиною з синдромом Дауна, яка повністю подолала одне з найвідоміших тріатлонних змагань. Його час – 16 годин 46 хвилин 9 секунд. Завдяки цьому досягненню хлопець потрапив до Світових рекордів Гіннеса.

«Для Кріса підкорити цю дистанцію – це щось більше за фінішну лінію та святкування перемоги. Ironman послужив платформою, що наблизила його до цілі: життя в інклюзивному суспільстві, нормалізація та лідерство», – заявив Нік Нікіч, батько Кріса.


Кріс і його батько розробили програму тренувань, що водночас була викликом для хлопця: кожного разу після тренування він мав ставати кращим за себе на 1%, щоб підтримувати свою мотивацію. Таким чином він порушує питання прав людей із синдромом Дауна та підштовхує всіх ставати кращими за себе попереднього на 1% кожного дня.

Ironman (Залізна людина) – щорічні змагання, засновані в 1978 році. Дистанція складається з трьох компонентів: 3,8 км плавання, 180,2 км їзди на велосипеді та 42,2 км марафону.


Матеріал створили за підтримки Європейського фонду за демократію. Інформація та фото — CNN.
Люди