Блог

Інклюзивність за розкладом?

Як пересуватися містом з дитячими візочками після 18:00 та до чого тут Укрзалізниця — у емоційній історії Тетяни Гонченко:У Туреччину ми прилетіли посеред ночі, трохи заблукали і довго не могли знайти потрібне метро, тож кілька разів спускалися та підіймалися на ліфтах на перони.

Ліфти там є біля кожної станції метро, за замовчуванням. Зручне та дружнє безбар'єрне середовище. Коли у тебе візочок, сонна дитина і купа речей — це безцінно.


Натомість коли приїжджаєш в столицю України об одинадцятій вечора, натикаєшся на абсурд: виявляється, ліфт на вокзалі, що веде з перонів до виходу в місто, працює тільки вдень. Не знаю, хто цей розумака в Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia, який вирішив, що люди на візках та з дітьми вечірніми потягами не їздять. Але факт такий: вдень ліфт працює, ввечері — його вимикають.
А щоб побільше познущатися, біля ліфта додали кнопку диспетчера, єдина функція якого — повідомляти, що ліфт запуститься тільки зранку. І ні, допомогти піднятися він не може, бо у нього «немає таких повноважень».


Звісно, є альтернатива — обвішатися речима, візком та сонною дитиною і пертися довгими крутими сходами вниз, бо пандуси там теж ніхто зробити не додумався. Або шукати якийсь переїзд десь далі. У нашому випадку — під дощем.

Ну ок ще ми з дитиною, але в нашому потязі їхала молода дівчина на візку. Я не бачила, як її тягнули по сходах. Може несли на руках, а візок спускали окремо. Може когось попросили допомогти. До ліфта вона й не намагалася дістатися: схоже в курсі, що це безсенсовно.Інклюзивність не може працювати з 7:00 до 18:00 з перервою на обід. Права людей не вмикаються і не вимикаються за розкладом.

Подорожі Люди