Блог

Що об'єднує всі українські сім'ї? Наша відповідь — традиційна українська недоступність

До Міжнародного дня сім'ї зібрали думки різних-різних людей на одну тему: чи потрібен сім'ям безбар'єрний простір? Про підтримку та взаємопідсилення, активності та організацію свого дозвілля — читайте тут.Дмитро Щебетюк:

«Для мене, одна із цінностей сім’ї — це взаємопідтримка та взаємопідсилення одне одного. І розділення, ясна річ, радісних і сумних моментів. Щодо доступності — нещодавно для себе відкрив таку тему: іноді я злюся на деякі моменти з близькими людьми, але я злюся не на них. А на те, що не можу щось зробити, і доводиться їх просити.

І доступність загалом (не тільки для сім’ї) потрібна для відчуття цієї внутрішньої рівності і незалежності. Мені важливо бути самостійним. Сім’я має гуляти і насолоджуватися природою, архітектурою, а не дивитися під ноги, як подолати той чи інший бордюр, напружуватись фізично. Бар’єри, недоступність — розділяють якоюсь мірою сім’ю, людей в цілому.»


Наталія Щебетюк-Пархитько:

«Сімʼя для мене — це там, де тебе завжди чекають, люблять, підтримують, як і ти кожного. Для сім'ї доступність просто необхідна. А для такої супер-маломобільної, як ми — тим паче. Але недоступність нас з братом неабияк зближує, часто саме фізично (завжди доводиться допомагати один одному кудись дістатись).»Кардаш Каріна:

«Цінність сім’ї для мене — це партнерство, підсилення один одного, любов і підтримка. Думаю, для того, щоб сім’я зберігалась, важлива деяка синхронність: спільні плани, подорожі, звершення. Так як все це відбувається в контексті суспільства, то доступність — одна з найважливіших речей! Неможливо синхронно рухатись декільком членам сім’ї, якщо умови не рівні для кожного з них.»Олеся Яскевич:

«Ми мріємо про світ, де у дітей з інвалідністю буде гідне майбутнє. Де, попри діагнози в медичній книжці, є просто дитина. У дитинства немає інвалідності.»Олег Рівтін:

«З народженням дітей життя не закінчується, а тільки починається! Дитина така сама людина, як і ви — їй потрібні емоції, розваги, подорожі, прогулянки та зустрічі з друзями. Не соромтеся брати дитину з собою та покажіть їй увесь світ. Безбар'єрність – базова потреба для родин з маленькими дітьми. Ви відчуєте це, як тільки вийдете зі своєї домівки з візочком і упретесь у перший бордюр. На жаль, українські міста погано пристосовані для подорожей або навіть простих прогулянок із дітьми у візочках.

Заздалегідь плануйте маршрути, шукайте доступні простори і обов’язково підключайтесь до боротьби за доступність. Ми маємо виборювати доступність сьогодні, щоб завтра нам було простіше.»Оксана Драчковська:

«Сім'я — це насамперед хороша надійна компанія, з якою добре і працювати, долаючи повсякденні турботи, і відпочивати. Зокрема подорожувати. Тим то і є такою важливою доступність. Бо коли її немає, сім'я з хорошої компанії перетворюється на асистентів маломобільного члена родини. Який вже тут відпочинок?

Сім'я, в якій є людина з інвалідністю, в нашій українській дійсності живе у постійній напрузі, у вічному пошуку рішень: як нам потрапити туди чи туди, що на нас там очікує, які труднощі та перешкоди?»Наталя Сіреджук:

«Сім'я, яка виховує дитину з інвалідністю, від раннього віку має дбати про доступність помешкання, місця проживання чи навчання, авто і усього, що є на шляху.

Бо ЯКІСНЕ життя залежить від того, наскільки батьки в ресурсі, чи можуть і хочуть подорожувати чи банально виходити з дому і скільки їм це коштує зусиль.»Ірина Озимок:

«Народження маленької дитини зразу повертає сім’ю в реальність безбар’єрності України. Коли ти усвідомлюєш, що до дуже багатьох місць ти не можеш дістатись, не можеш користуватися громадським транспортом. І таким чином, якщо не бути активним, змінотворцем, то ти можеш залишитися ізольованим від соціального життя.

Треба бути активним громадянином, максимально звертатися до місцевої влади, відповідних структур, або бути частиною якихось ініціативних груп і також активно брати в цьому участь. Інакше ми будемо мати ті самі проблеми, будемо залишатися за межею і надалі надриватися, робити купу зусиль, які деколи можуть навіть шкодити здоров’ю. Потрібно мати бажання все таки бути активною сім’єю і родиною.»

Люди