Блог

Чому варто прочитати книгу «Вони перемогли»

Книга «Вони перемогли» про 11 учасників бойових дій, які пішли на фронт. Вона про тих, хто пройшов випробування, отримав травми. Серед героїв книги — люди, у яких немає двох рук, немає ніг, немає ока і 17 зубів. Але вони змогли прийняти своє тіло й жити більш повним і соковитим життям, ніж більшість із тих, у кого немає явного впливу на здоров’я.


Так описує свою книгу Анастасія Федченко — журналістка та військова кореспондентка.


«Вперше я зіткнулася з учасниками бойових дій, які дістали поранення, у 2019 році. Ми піднімалися на Говерлу — на 4 людей, які пішли в гори, була 1 нога. Тоді я побачила, як вони спілкуються і жартують між собою. Коли ми спускалися, назустріч йшла інша група людей, а хлопці трусили своїми протезами і кричали «не ходіть туди, ми там ноги загубили». Тоді я зрозуміла, що хочу написати про таких людей, адже вони надихають».

«Я хочу, щоб вони стали прикладом для всіх нас. Як продовжити жити своє життя і насолоджуватися ним. Розуміти, що тобі дали ще один шанс, ти мусиш його використати», — каже Анастасія Федченко.


Одна з героїнь книги — ветеранка й керівниця ветеранського відділу фонду «Повернись живим» Вікторія Дворецька. На її думку, ця книга допоможе ветеранам, які намагаються повернутися до цивільного життя.


«Ветерани, які потребують порад, після прочитання зможуть знайти для себе певні моменти: де брати ресурс, де брати можливості, як повернутися до нормального життя».


«Мало хто говорить про свої внутрішні проблеми, про ПТСР. Коли я ходила до воїнів, які лікуються в шпиталі, побачила, що вони соромляться звернутися до психологів, психіатрів — для них це щось страшне. Я на своєму прикладі показую їм, що підтримка психіатра — це нормально, спеціаліст допомагає тобі повноцінно жити. Книга «Вони перемогли» — для того, щоб не переповідати це кожному, а написати один раз», — розповідає Вікторія Дворецька.


Анастасія Федченко додає, що книга також буде корисною для тих, хто ніколи не спілкувався з людьми, які отримали травми на війні.


«Ця книга — вона для широкого кола читачів. Для тих, хто ніколи не був дотичним до війни й до цього не стикався, що поруч може жити людина з ампутованою ногою. Щоб вони знали, що цим людям не потрібне співчуття. Від них не треба відвертатися і казати «бідні хлопчики/дівчата». Бо це не так — вони наші захисники й захисниці. Попереду величезна робота всього суспільства щодо побудови країни, яка стане зручною для всіх — з урахуванням потреб людей, які отримали травми».


Цей допис було підготовлено в рамках проєкту, що проводиться завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.


Сподобалась стаття?
Підтримайте нас, щоб таких матеріалів з'явилось ще більше.
Найменування отримувача: ГО ДОСТУПНО.ЮА
Код отримувача: 41769847
Рахунок отримувача: UA563052990000026009006701299
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Або станьте нашим патроном.

Люди #ДоступноРекомендує