Блог

Які виплати можуть отримувати українці під час війни?


Якщо ви втратили роботу через війну і ще не працевлаштувались на новому місці — отримайте фінансову підтримку від держави та міжнародних організацій.


Окрім допомоги від небайдужих людей, ви можете розраховувати на різні програми, через які вам надійдуть щомісячні або разові виплати.


Допомога від держави

Грошова допомога з держбюджету нараховується українцям, що зареєструвалися як ВПО. Тепер отримати гроші можуть українці, житло яких знаходиться на окупованих територіях або в гарячих точках, а також ті, у кого в результаті обстрілів пошкоджене нерухоме майно. Людям, що мають можливість повернутися з безпечніших регіонів додому, виплати не нараховуватимуться.


Червоний Хрест

Разова виплата 2500 грн у рамках спільної місії МКЧХ та українського Товариства Червоного Хреста доступна біженцям, що переїхали у межах України. До пріоритетних категорій належать:

— особи з інвалідністю;

— багатодітні сім’ї;

— сім’ї, що виховують дитину з інвалідністю чи сироту.


UNICEF

2200 грн на особу (але не більше ніж на п’ятьох членів сім’ї) виплачується протягом 3 місяців сім’ям з дітьми до 18 років.


Норвезька рада у справах біженців (NRC)

По 2200 грн на члена сім’ї мають право отримувати протягом 3 місяців ВПО, а також українці, що мешкають у гарячих точках. Список пріоритетних категорій Радою не встановлено.


Спеціальні програми від ООН

Спільні програми ООН і українського уряду передбачають виплати 2200 грн впродовж 3-місячного терміну зареєстрованим переселенцям.


Допомога надається трьома організаціями:

— Агентство Організації об’єднаних націй у справах біженців.

— Всесвітня продовольча програма ООН, що діє в Рівненській та Вінницькій областях.

— Міжнародна організація міграції.


Більше про фінансові виплати читайте тут


Дякуємо партнерам за реалізацію інформаційних публікацій.

Проект впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation

Люди Новини