Блог

Майстрині масажу, що «бачать руками»: як незрячі жінки інтегруються в український бізнес

Чому варто йти за покликом серця — розповіли засновниці проєкту Очі Тари: відновлюючий масаж від незрячих майстринь Уляна Гриневич та Ірина ПавликПро ідею

Ми помітили, що зрячі масажисти в процесі роботи заплющують очі, аби більш тонко відчути людину. У тайському масажі існує навіть такий стиль — «метод сліпого майстра». Думка відкрити саме такий масажний простір з незрячими терапевтками виникла із океану інших ідей — ми вирішили одразу її реалізувати, не відкладаючи до скрині. Це одразу поєдналося у нашій уяві, і так зародилося бачення проєкту.Про місію (аж дві)

У першу чергу, наша місія спрямована на жінок з порушеннями зору. У центрі тілесних терапій навчаємо незрячих та слабозорих жінок професії майстрині масажу, надаємо робочі місця таким жінкам.

Але усі разом, зокрема майстрині, працюємо для кінцевого клієнта — а це українські жінки. І наша місія тут — повернути їх до турботи про своє тіло, до відновлення зв’язку між тілом і свідомістю.


Про масаж

Незрячі масажисти відрізняються глибшою чутливістю і тактильністю. Втрата зору загострює відчуття дотику. Тому вони краще відчувають тіло клієнта: місця напруження, дискомфорту, болю, та можуть краще розслабити, пропрацювати їх. Наші майстрині «бачать руками». Тому «Очі Тари» робить акцент на масаж, спрямований саме на відновлення, розслаблення та звільнення від стресу.
Про труднощі

Майже одразу ми зіштовхнулися з непередбачуваними складнощами: тільки-но захистили проєкт перед інвесторами, як почалися пандемія і локдаун. Ситуація дуже скорегувала плани: ми не розуміли, чи взагалі зможемо далі працювати, адже масаж передбачає достатньо тісний контакт з клієнтом. Але вирішили не здаватись і почати із маленьких кроків, а заодно і протестувати бізнес-модель.

Складності у реалізації нас не лякають: ми впевнені, що такі чесні справи, і соціальний бізнес загалом творять дива. Зустрічаються правильні люди у правильний час, які готові допомагати, фінансувати, включатися. Ми знаходимо істинне щастя у допомозі іншим, і хто хоч раз по-справжньому відчув це, більше не зійде з того шляху.


Про працевлаштування

Незрячі жінки втомились від того, що їх сприймають нездатними інтегруватися в український бізнес. Звісно, є види роботи, які можуть бути для них недоступні. Але зрештою, є недоступні завдання для багатьох із нас. Тому найбільша перешкода для професійної реалізації — це неправильне сприйняття людей з інвалідністю та їхніх здібностей чи можливостей з боку бізнесу. А най-найбільша проблема — це несприятлива інфраструктура міського простору і транспорту.Про клієнток

Більшість відвідувачок стають лояльними клієнтками і не раз до нас повертаються. Є такі, які спочатку відчувають внутрішній страх — їм здається, що вони почуватимуться винними. Що занадто близько доторкнуться до «якоїсь біди». Але все це зникає, коли жінки знайомляться з майстринями, і розуміють, що вони життєрадісні, дуже комфортні і легкі в спілкуванні. Та просто класні жінки ;)


Сподобалась стаття? Підтримайте нас на патреоні 🐼

Люди #ДоступноРекомендує