Підбір спорядження: із розумом і без поспіху
Намет. Це цілком може бути одномісний намет. Хоча я придбав саме двомісний, що дає більше місця та комфорту. Такий вибір виправдав себе ще минулого року: під час відпочинку на Бакові почало дощити, і я поспіхом закинув до намету всі речі, не знаючи, як довго триватиме дощ. Та навіть коли я набив намет речами, то залишилось багато простору для мене. Захист від дощу йде за замовчуванням :)
Водночас якщо відзначати його головну чесноту, то без сумніву це легкість у складанні. У моєму наметі (виробник Turbat, приблизна ціна 4-5 тисяч гривень) частини його скелету вже з’єднані між собою резинкою. Ти лише вставляєш їх одна в одну, а не морочишся, щоб зрозуміти що та куди кріпити.
Килимки. Я використовував два, плюс каремати під ними на підлозі — каремат, що скручується, на ньому — надувний матрац. Краще обирати, щоб вони співпадали по ширині з підлогою намету, мої виявились на 10 см вужчими з двох сторін. Уві сні ти постійно перевертаєшся та крутишся, матраци розлазяться. А через те, що не контролюєш ноги, то вони постійно злазять на якусь зі сторін і так створюють дискомфорт. Краще взагалі брати двомісний килимок, якщо не стоїть питання додаткової ваги та об’єму.
Спальний мішок. Зазвичай рекомендують брати під свій зріст. Для себе я брав на 10 см більший за свій зріст, і лише зрадів цьому вибору: більше простору та можливості перекрутитись, коли є така потреба.
Додатково. Також був ряд дрібних і корисних речей:
- світильник, що працює від телефона чи power bank;
- газовий пальник для приготування їжі;
- найдешевший надувний матрац (100грн) — допомагає потрапити до води;
- розкладний столик — готуєш їжу на ньому, а не на землі. Це значно зменшує вірогідність піску в твоєму обіді; а для людини на візку немає потреби нарізати на колінах, надто нахилятися, чи злазити на землю, щоб приготувати їжу.
- товсті колеса для візка — модифікація звичайних. Полегшують пересування на піску, снігу, в болоті тощо.
А ще на Бакоті мене врятували підгузки. Коли почалася злива, то намет я розкладав вже під нею. Тим часом усередині встигло зібратись води. Сидіти в наметі з водою приносить мало задоволення, а рушник, що був зі мною просто потонув у тій воді. Якраз підгузок виправив ситуацію, увібравши всю воду. Тому майте про запас :)
Інклюзія, ти тут?
Скажу одразу: я не шукав якогось спеціального інклюзивного спорядження. Ба більше, скоріш за все такого немає. Мабуть, через те, що з самого початку його роблять зручним для всіх й існує велике розмаїття, що дозволяє кожному підібрати речі під себе та власні потреби.
Мій досвід простий: спорядження є зручним для людини на кріслі колісному. Головне знати, що шукаєш і виділити достатньо часу. Ситуація з вузьким матрацом і ногами сталась саме через недостатню кількість часу при виборі. Тому звертайте увагу.
Єдиний елемент, що я б додав: ручка на боковій стороні матрацу. Вона полегшить перевертання на бік або підйом.
Йти чи не йти
Однозначно, так. Відправлятись у походи та відпочивати. Для мене найбільше задоволення в поході — це втекти від міста, від людей і можливість побути з собою. Тим більше, функціональність спорядження значно полегшує відпочинок. Немає страждань із розкладанням намету чи сном у незручних умовах.
Якщо з головою підходити, то зі спорядженням можна вкластись у суму 10-15 тисяч гривень. Власне наявність набору спорядження вже тебе мотивує знову й знову ходити в походи. Інший варіант — оренда спорядження. Відпадає потреба його десь тримати, а вартість нижча на порядок.
І наостанок я дуже хотів би подякувати команді Gorgany за допомогу з вибором спорядження. Як показав мій досвід, правильне екіпірування значно підвищує рівень комфорту в поїздках. І, звичайно, коли тебе мало балує комфортне пересування містами, то можливість влаштувати власну зручність на природі — це саме те, що треба.
Встигніть скористатися знижкою 10% до кінця грудня з промокодом “dostupnoUA”. Вдалих подорожей ;)
Матеріал створили за підтримки Європейського Фонду за демократію.