#ДоступноЄвротур. Третій тиждень

Дорожний знак, що мотивує тебе не порушувати. Вперше стикаюсь з таким. Знаки, що стоять вздовж дороги вимірюють та показують швидкість твого авто: якщо не порушуєш — знак посміхається, у разі порушення - сумна емоція. Немає штрафів, немає попереджень.

— Для мене це класна мотивація. — зізнається Віктор. — Коли їду з дітьми, не хочу, щоб на них дивилися сумні дорожні знаки. Навіть 5 км/год не сильно вплинуть на мій час. Легше скинути швидкість, аби вони посміхалися моїм дітям.
У Парижі нам у дорогу дали запашний французький сир. Костя відмовився його їсти. Бачте, йому не до вподоби запах. Так і буде. Мені ж більше дісталося. Прекрасний сир. І запах чудовий. Все ним просякло: і гітара, і наплічник, і навіть Костя. Тепер, крім вина, мій одяг пахне ще й сиром. Правду кажуть: в усьому потрібен баланс.
Чомусь більшість людей, яких ми зустрічали в австостопі, думають, що мені важко ходити містом. Пропонують возити мене. Мені приємні такі пропозиції. Звичайно, я їх приймаю. Але так, чисто заради нашого повного розуміння: я люблю гуляти містом і мені не важко. Особливо це стосується доступних міст.

Як от Бордо. Зранку в мене закінчилися підгузки. Завтра вирушати до Іспанії: дорога, хтозна, де доведеться ночувати. Поїхали до міста: я, Костя, Валентина Петрівна, моя колишня теща, та Жоель, її хлопець. У машини трохи підгуляли гальмівні колодки. Коли часто гальмуєш, вони клинять. Дорогою вони задимілися. Тушили водою. Дим з обох сторін — виглядало ефектно. Залишили машину, щоб її трохи попустило, та далі відправилися пішки.

Проблема багатьох європейських країн, Франція не виключення, що вихідними більшість супермаркетів не працює. Те саме стосується й аптек. Знайшли один, працює до 12:30. Немає мого розміру. Пошуки тривають.
Знайшли аптеку! Поруч до будівель ведуть сходи, а тут вхід рівний. Двері автоматично відчиняються, а де треба є невеликий пандус. А підгузків все одно немає. Жоель звернувся до аптекаря. Підгузки є! На другому поверсі! Блін. Стара будівля, другий поверх. Є ліфт? Є ліфт! Піднялися. Біля ліфта маленький пандус. Трохи неправильний кут, але все одно легко піднявся. Поручні є. Підгузків немає. Є труси-підгузки. Вони незручні, бо тоді треба знімати взуття та весь одяг нижче пояса, щоб їх одягти. А з простими підгузками легше, бо вони на липучках. Купили пачку тих трусів. А що робити. То довше й складніше, але треба якось виходити з ситуації.

А ще знайшов класний електронний термометр. Завжди про такий мріяв. І ціна шарова — три євро! Купив собі такого. Костя назвав мене малою дитиною, а потім і собі придбав термометр.
Заради кращих кадрів декілька разів виходив на дорогу. Хіба це злочин? А більше нічого протизаконного ми не робили: на гітарі в місті не грали — вона взагалі вдома залишилася, машини не стопили у недозволених місцях — ми на своїй приїхали. То про що Жоель розмовляє з поліцейським? Що ми зробили?

— Що ми накоїли? Що казав поліцейським? — спитав я Жоеля, коли він повернувся.
— Нічого. Я спитав у нього, до котрої години працюють ліфти у громадських місцях.

Фух, паранойя з поліцією ніяк не відпускає.
09:16. Соньяк-е-Муре. 170 км від Сан-Себастьяна. Я навіть не чув про таке місто до поїздки. Країна Басків. А набрали однакову кількість голосів з Барселоною. Капєць. Може, оминути його? Звернути на схід. До перевіреної та надійної Барселони. Всі ж знають Барселону. Там море, тепло та гарна архітектура. Оминути Сан-Себастьян? Воно може й прикольне місто, але ж хтозна. А якщо ні. Згаяти ще час, враховуючи дорогу сюди. Все таки оминути Сан-Себастьян? Блін, ну забули, не помітили, загубилися. Сан-Себастьян? О! Водій не туди повіз. Неправильно зрозумів, сам їхав і нас з собою забрав. Вірно, все валити на водія. Хто там дізнається. Так і зробимо.

21:16. Сан-Себастьян. Круттяяяяяк! Сан-Себастьян —дуже класне місто. Обожнюю це місто. Океан, люди, доступність. Океааааан! Теплий! Це не Чорне море у березні, коли кисті німіють вже за п'ять хвилин. Як же тут класно.
Обов'язково сюди повернусь!