Тактильна плитка допомагає людям з порушеннями зору. Вона попереджає про різні види перешкод при пересуванні вулицею або приміщенням. Ми розповімо, про розміщення тактильної плитки та різницю між опуклими кружечками та паралельними лініями на її поверхні.
Тактильна плитка виділяється контрастним кольором (найчастіше трапляється жовтий, але можуть бути й інші кольори).
За фактурою вона відрізняється від вуличного чи підлогового покриття – людина має відчувати її за допомогою тростини або підошви взуття.
У місці розміщення тактильної плитки заборонено розташовувати об’єкти або перешкоди. Наприклад, каналізаційні решітки, люки, стовпи, обмежувачі руху транспорту тощо.
Тактильні смуги бувають 3 типів:
— попереджувальна (опуклі кружечки) — для попередження про бар’єр, небезпеку, перешкоду;
— направляюча (паралельні лінії) — забезпечує вільне орієнтування для пошуку необхідного та безпечного напряму руху;
— інформаційна (опуклі кружечки біля паралельних ліній) — попереджає про початок початок та закінчення, а також місце зміни напрямку руху направляючої смуги, поворот чи розходження її в різні боки, початок наземного/підземного пішохідного переходу (перехрестя).
У нових Державних будівельних нормах (ДБН) «Інклюзивність будівель і споруд» введено обов’язкове проектування тактильної плитки та інших елементів доступності для людей з порушеннями зору в:
1) інфраструктурі населених пунктів;
2) у вулично-дорожній мережі;
3) у житлових і громадських будівлях.
Слід додати, що попереджувальна плитка корисна не тільки для людей із порушеннями зору. Вона застерігає про перешкоду всіх, хто йде вперед, занурившись в екран телефону.
Сподобалась стаття?
Підтримайте нас, щоб таких матеріалів з’явилось ще більше.
Найменування отримувача: ГО ДОСТУПНО.ЮА
Код отримувача: 41769847
Рахунок отримувача: UA563052990000026009006701299
Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
Або станьте нашим патроном.