ФОРУМ ІНКЛЮЗИВНОСТІ

простір, доступний кожному

Форум інклюзивності був приурочений до міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається по всьому світу 3 грудня. Форум має на меті зібрати представників влади, ініціативи та активістів для створення простору, доступного кожному. Відтак він не є конкретним місцем та не прив’язаний до певного часу, а налаштований згуртувати всіх, хто бажає змін та готовий до дій.

2 грудня 2017 року в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбувся перший в Україні Форум інклюзивності. Однією з цілей Форуму було показати, що інклюзивний простір – це інтерес кожного, незалежно від стану здоров’я та способу життя.Форум відкрила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Гідність та повага набули особливого значення в нашій країні протягом останніх 4 років. В 2017 році українських військових вперше запросили взяти участь у “Іграх нескорених” – спортивних змаганнях серед поранених військовослужбовців та ветеранів під егідою британського Принца Гаррі. Адже спорт є важливою складовою реабілітації та відновлення ветеранів. Аліна Фролова поділилась досвідом налагодження комунікації з державою в організації проекту. І цей досвід показує, що попри всі негаразди держава не забуває тих, хто став на захист її кордонів.

Що було першим: бар’єри в громадському просторі чи бар’єри в людських розумах? Ти або виходиш на вулицю, ведеш активний спосіб життя, подорожуєш і цим створюєш попит на середовище, доступне для всіх. І цим досягаєш такого розвитку суспільства, щоб незнайомці перш за все бачили в тобі людину, а не візок. Або просто сидиш вдома. Насправді вибір більш, ніж очевидний. Либонь, інклюзія таки починається в голові.

Дарія Коржавіна та Ігор Бондаренко, крім своїх виступів, провели інтерактиви для гостей Форуму. Використовуючи пов’язки на очі, Даша запропонувала деяким відвідувачам події на лічені хвилин зануритись у світ людей з порушеннями зору. В свою чергу, Ігор розпочав виступ реченнями жестовою мовою, аби поставити гостей на місце глухих людей і показати як мало інформації вони можуть сприйняти без перекладу.

Уляна та Віталій Пчолкіни

Ми не герої, ми звичайні люди. Дихаємо повітрям, ходимо на роботу, гуляємо містом, коли його доступність відповідає нормам. Таке сприйняття себе є можливим завдяки активній реабілітації після набуття інвалідності.

Олеся Яскевич

Діти, з інвалідністю чи без, не потребують особливого ставлення,
як і будь-яка інша особа. Вони потребують активного та цікавого дозвілля, що дозволить їм розвиватись як особистостям.

Володимир Висоцький

Принципи універсального дизайну та інклюзивний дизайн публічних просторів – не просто звучить як мрія активістів за доступність, а ще й містить безліч корисних кейсів для організації громадського простору.

Людмила Нецкіна

Громадський рух в Україні є одним
з рушіїв позитивних змін. Діяльність ГО “Гармонія” вчергове підтверджує правдивість цієї тези. Воістину це люди з необмеженими можливостями.

Наталя Галенко

“Сонце не вміє світити наполовину” – збірка оповідань та казок, написаних українськими авторами про дітей
з інвалідністю та зачіпає необхідність їхнього творчого розвитку.

Спеціальний гість – келих вина

Проведення Форуму інклюзивності співпало з другою річницею роботи ініціативи ДоступноUA. Тому після закінчення офіційної частини на всіх гостей чекав святковий келих вина.

Проте це лише початок. Ми плануємо проведення форумів інклюзивності не тільки в Києві, а й в інших містах України. Ми радо співпрацюватимемо з вами чи з вашою організацією.

Дякуємо вам! Ви дивовижні! Побачимось на наступному Форумі інклюзивності!

Photocredits: Валентин Кузан, Анастасія Аболєшева, Деміон Сімаргл

All photo and video materials belong to their owners and are used for demonstration purposes only. Please do not use them in commercial projects.

Scroll to Top