ФОРУМ ІНКЛЮЗИВНОСТІ

Нагорода [відкриті двері]

Форум інклюзивності має на меті зібрати представників влади, бізнесу та громадянського суспільства для створення простору, доступного кожному.

І нагадати, що 3 грудня, Міжнародний день людей з інвалідністю, – це не свято, а день коли ще раз, ще голосніше, потрібно нагадати суспільству про права людей з інвалідністю.

2 грудня 2018 року в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбувся Форум інклюзивності. Другий рік поспіль Доступно.UA організовує Форум в Києві. Подію розпочав виступ Дмитра Щебетюка, який розповів про свій шлях від травми до співзаснування правозахисної ініціативи та громадської діяльності.

Батьки з дитячими візками – одна з найчисленніших груп серед маломобільного населення. Чому їх досі сприймають “іншими” серед маломобільних груп?
Чи враховують їхні права на рівні
з усіма? Про це поділилася Ольга Мирцало, засновниця ініціативи «Київ дружній до батьків і малюків – Kyiv Baby/ Parents Friendly Places»

Засновник платформи «Тепле місто» Юрій Филюк розповів як налагодити ефективну про взаємодію між владою, бізнесом та місцевою громадою та роль «Теплого міста» в цьому як платформи для створення можливостей та суспільних трансформацій. Також Юрій поділився планами щодо розповсюдження такої тенденції всією країною та за її межами.

Тисячі воїнів стали на захист країни, починаючи з 2014 року. Після повернення з фронту ми не можемо залишати їх наодинці з їхніми проблемами. Соціальними, психологічними, юридичними. Про діяльність першого в Україні відкритого простору для ветеранів Veteran Hub розповіла його засновниця Івона Костина.

Крутиш педалі, тримаєш рівновагу, гальмуєш. Повторювати до повного засвоєння. Повсякденне життя з велосипедом в місті виглядає просто. Проте це не так. Організатор 10-го велофоруму Володимир Радевич поділився досвідом Івано-Франківська в організації та розвитку велоспільноти в місті та секретами як перетворити ваше місто на велостолицю.

Експерт з архітектурної доступності Володимир Висоцький провів інтерактив з безбар’єрності, де кожен учасник відчув себе градоначальником. Завданням для груп учасників було створити графічний план власного міста чи його частини, головним критерієм якого буде – інклюзивність та зручність для всіх.

Головною подією дня стало вручення нагороди [відкриті двері] від Доступно.UA. Це нагорода за доступність локацій для маломобільних груп населення. Серед номінацій – нагороди для представників бізнес сфери, публічних просторів та громадських ініціатив, направлених на поширення ідеї безбар’єрності.

Переможців визначило журі, до складу якого увійшли: Соломія Вітвіцька, Уляна Пчолкіна, Віталій Пчолкін, Юлія Ресенчук, Ольга Мирцало та Володимир Висоцький. 14 локацій та ініціатив отримали нагороду від Доступно.UA. Серед переможців були й спеціальні номінації, такі як «Мій простір» чи «Соціально відповідальна мережа».

Photocredits: Валентин Кузан, Анастасія Аболєшева, Олександр ГончаровAll photo and video materials belong to their owners and are used for demonstration purposes only. Please do not use them in commercial projects

Scroll to Top