Герої, які допомагають людям під час війни: директорка благодійного фонду Алла Мурізіді
Повномасштабне та цинічне російське вторгнення назавжди змінило життя мільйонів українців. Люди втратили близьких, залишилися без дому та стали вимушеними переселенцями. На щастя, серед нас є герої, які щодня допомагають співвітчизникам. Завдяки ним ми віримо у єдність та прискорюємо перемогу України.
Сьогодні ми публікуємо профіль однієї з таких героїнь — директорки благодійного фонду «Українська спілка осіб з інвалідністю» Алли Мурізіді. Дякуємо, що ви надихаєте нас!
Ім‘я та прізвище
Алла Мурізіді
Місто
Запоріжжя
Професія до повномасштабного вторгнення?
Директорка благодійного фонду «Українська спілка осіб з інвалідністю». Також працюю в інтернет-маркетингу.
Чим захоплювалися?
Люблю подорожувати, пізнавати нове.
Де і як війна застала вас?
Я була в Запоріжжі.
Якраз перед початком війни наша команда закликала депутатів Запорізької міської ради прийняти Програму по забезпеченню безперешкодного доступу до багатоквартирних житлових будинків людям з інвалідністю.
За цей проєкт проголосувала наша міська рада, і на 24 лютого була запланована зустріч. Ми мали обговорити всі деталі, розробити методологію, з’ясувати, яким буде фінансування проєкту.
У Запоріжжі дуже складна ситуація саме з доступністю — лише 40 житлових будинків облаштовані пандусом у під’їзді. Люди з інвалідністю просто не можуть вийти з дому й живуть у вимушеній ізоляції у своїх квартирах.
Тому ми дуже раділи, що цей проєкт вступить у силу, і ми вже зможемо приймати заявки від людей. Але ранок почався з новини про війну.
Що робили в перші дні?
У перші дні всі були розгублені. Мали надію, що все триватиме максимум тиждень. До останнього не вірили, що це повномасштабна війна.
Десь на третій день повномасштабного вторгнення зрозуміли, що треба щось робити — ми не можемо бути осторонь. Тож ми зробили google-форму для людей з інвалідністю, щоби вони формували список своїх потреб.
Разом із громадською організацією «Спільно HUB» ми написали грант, щоб допомогти придбати УЗД-апарат для військового госпіталю. Також ми закупили дрони й біотуалети для працівників ДСНС. І навіть центрифуги для обробки крові — до Запорізького обласного центру служби крові.
Потім до мене звернулася депутат нашої міської ради й запропонувала зібрати групу людей з інвалідністю — з’явилася змога вивести їх до Німеччини. Тож 17 березня ми сформували групу із 60 осіб — це були люди з інвалідністю, що пересуваються на візках, а також їхні супроводжуючі.
Якщо пам’ятаєте, у березні на вокзалах збиралися великі черги. Якщо люди потрапляли в потяг, вони їхали стоячи, бо для всіх не вистачало місць. У таких умовах їхати кудись більше доби нереально, тому для евакуації Укрзалізниця виділила нам два спецвагони.
Чим займаєтеся зараз?
Тут, у Німеччині, я знайшла дві організації, які допомагають людям з інвалідністю. І ми надаємо гуманітарну допомогу тим, хто залишився в Запоріжжі — їм потрібні ліки, засоби гігієни та візки.
Продовжуємо робити те, що почали ще до повномасштабного вторгнення — давати людям з інвалідністю тонометри. Через війну не всі мають змогу вчасно потрапити до лікаря, тому важливо щоб люди з гіпертонією могли самостійно виміряти тиск та вжити необхідних заходів.
Також німецькі партнери допомагають грошима, завдяки цьому наша організація в Запоріжжі безкоштовно роздає людям глюкометри.
Чому ви допомагаєте іншим людям?
Я сама пересуваюся на кріслі колісному і розумію, яка допомога потрібна для таких людей.
Саме тому я почала займатися питаннями безбар’єрності — я зіштовхнулася з тим, що ти просто не можеш вийти з будинку, не можеш нікуди потрапити. Тому для мене першочергово було важливо допомогти людям соціалізуватися й бути самостійними.
Також важливо пам’ятати про тих, хто залишився вдома. Про тих, чиї рідні через війну втратили роботу. Вони не мають змоги купити медикаменти чи засоби гігієни.
Що будете робити далі?
Звісно, ми всі дуже чекаємо на перемогу. Хочемо повернутися додому і продовжити свою справу — робити Запоріжжя доступним та інклюзивним.
Як вам можна допомогти?
До нашого фонду звертається дуже багато людей, які потребують ліків. Особливо люди з діабетом — у них великий список медикаментів.
Підтримати благодійний фонд «Українська спілка осіб з інвалідністю» можна за цими реквізитами:
БО «БФ «Українська спілка осіб з інвалідністю»
Рахунок UA343133990000026003000202842 UAH
UA603133990000026009010205101 EUR
ЄДРПОУ 43801054
ФО 313399
або
карта Приватбанка
5169 3305 2022 6249
Сподобалась стаття?
Підтримайте нас, щоб таких матеріалів з’явилось ще більше.
Найменування отримувача: ГО ДОСТУПНО.ЮА
Код отримувача: 41769847
Рахунок отримувача: UA563052990000026009006701299
Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
Або станьте нашим патроном.